Osiem par z Łowicza, które na ślubnym kobiercu stanęły 50 lat temu lub wcześniej, zostało uhonorowanych Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medale nadawane są przez Prezydenta RP.

Złote Gody w Łowiczu
Złote Gody w Łowiczu

Uroczystość wręczenia odznaczeń jubilatom zorganizowano dzisiaj, 13 stycznia w sali radzieckiej Urzędu Miejskiego w Łowiczu z udziałem burmistrza Krzysztofa Kalińskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Łowiczu Michała Trzoski oraz kierownik USC. Po raz pierwszy w uroczystości wziął udział również biskup Wojciech Osial.

Prezydenckimi medalami odznaczono: Annę i Tadeusza Brzozowskich, Zofię i Tadeusza Burych, Zofię i Józefa Kolosów, Annę i Józefa Kołaczyńskich, Franciszkę i Tadeusza Kowalczyków, Elżbietę i Józefa Piechowskich, Mariannę i Włodzimierza Raczków, Janinę i Wiktora Staneckich. Z powodów zdrowotnych w uroczystości nie uczestniczyli Henryka i Leszek Kubicowie.

Jubilatom w uroczystej chwili towarzyszyli członkowie rodzin, znajomi. Po oficjalnej części spotkania był czas na lampkę szampana, tort oraz pamiątkowe zdjęcia.

Z krótkim programem artystycznym wystąpił Chór Seniora “Radość” z Łowicza. Członkinie klubu recytowały też okolicznościowe wiersze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.