Dziewięć par małżeńskich z gminy Kiernozia zostało uhonorowanych medalami Prezydenta RP przyznawanymi z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Jubilaci oraz przedstawiciele Urzędu Gminy w Kiernozi
Jubilaci oraz przedstawiciele Urzędu Gminy w Kiernozi

Uroczystość została zorganizowana w środę, 8 listopada w odnowionej w tym roku, niedużej sali Urzędu Stanu Cywilnego w kiernozkim urzędzie.
Część nieoficjalna z poczęstunkiem – w sali Gminnego Ośrodka Kultury. Tam też dla seniorów wystąpiła kapela Zespołu Pieśni Ludowej „Kiernozianie”.

W środę wójt Beata Miazek wręczyła medale sześciu parom. Nie wszyscy przybyli na uroczystość z powodów zdrowotnych i rodzinnych. Medale trafią do nich w późniejszym terminie, po uzgodnieniach telefonicznych.

Prezydenckimi medalami zostali odznaczeni państwo: Danuta i Jerzy Boguccy z Kiernozi, Regina i Jerzy Ciechomscy z Wiśniewa, Barbara i Stefan Chudzyńscy z Wiśniewa, Danuta i Stanisław Plichta z Wituszy, Jadwiga i Wiesław Tarka z Wituszy, Anna i Józef Więcek z Brodnego Józefowa, Helena i Edward Jaraźni z Zamiar, Zofia i Stanisław Kuras z Kiernozi oraz Helena i Stanisław Brzozowscy z Jerzewa, którzy swój jubileusz obchodzili w ubiegłym roku.

W wspólnie przeżytych latach przez „złotych małżonków” napiszemy w Nowym Łowiczaninie, który ukaże się w czwartek, 16 listopada.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.