13 par z miejscowości znajdujących się w południowej części gminy Nieborów obchodziło dziś, 13 lipca w sali widowiskowej filii Gminnego Ośrodka Kultury w Bełchowie jubileusz 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego.

Jubileusz par małżeñskich w GOK w Bełchowie. fot. Tomasz Bartos

Wójt Gminy Nieborów Andrzej Werle, który pełni też funkcje kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Gminy Nieborów, udekorował małżonków Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanym przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Jubilaci otrzymali też pisemne gratulacje od wójta, przewodniczącego Rady Gminy Tadeusza Kozioła oraz ustne od wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Łowickiego Dariusza Kosmatki. Spotkanie swoim występem umiliła zebranym Kapela Bełchowska.

Sabina Ostrowska, która wspólnie z mężem Eugeniuszem świętowała w GOK jubileusz małżeństwa powiedziała nam, że mocno się wzruszyła, ale udało jej się powstrzymać łzy. Szczególnie wzruszający był moment wypowiadanych słów podziękowań, które składali sobie nawzajem współmałżonkowie. – Te 50 lat upłynęło jak batem strzelił, nie wiadomo kiedy. Ale uważam, że nie mieliśmy z mężem złego życia, było w nim więcej dobrych, niż złych chwil, dochowaliśmy córki i syna, mamy sześcioro wnucząt. Jest się z czego cieszyć na stare lata – powiedziała nam.

 

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.