10 maja w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Żychlin odbyła się uroczystość Złotych Godów i wręczenia medali “Za długoletnie pożycie małżeńskie”, które przyznał prezydent RP Andrzej Duda. Medale otrzymało 21 par, zaś kolejne trzy świętowały diamentowy jubileusz 60-lecia. Były serdeczne gratulacje i życzenia od Zuzanny Szymańskiej, kierownika USC i Grzegorza Ambroziaka, burmistrza Żychlina oraz łzy wzruszenia.

Zdzisława i Wiesław Witek razem przeżyli ponad 50 lat. Medal od prezydenta wręczał jubilatom burmistrz Grzegorz Amroziak. Fot. Dorota Grąbczewska

Medale za długoletnie pożycie odbierali: Jadwiga i Stanisław Adamczyk, Henryka i Jan Durmaj, Urszula i Bogdan Głuszcz, Maria i Czesław Jędrachowicz, Irena i Eugeniusz Krzewiccy, Marianna i Mieczysław Markiewicz, Józefa i Jan Michalak, Wanda i Roman Nowakowscy, Lucyna i Jerzy Rogaccy, Barbara i Mścisław Skowrońscy, Danuta i Tadeusz Szubka, Zofia i Tadeusz Śmigielscy (którzy razem przeżyli 62 lata a wcześniej nie świętowali złotych godów), Zdzisława i Wiesław Witek, Halina i Mieczysław Zubek. Diamentowi jubilaci Krystyna i Ludwik Zalewscy, którzy medal odebrali już 10 lat temu, teraz dostali tylko list gratulacyjny, kwiaty i życzenia od burmistrza.

Pozostałe pary, które nie mogły przybyć na uroczystość medal od prezydenta otrzymają w innych terminach. 50 lat razem przeżyli również: Halina i Jan Kaczmarek, Urszula i Czesław Lewandowscy, Krystyna i Eljasz Matysiak, Ewa i Bogdan Osypowicz, Emilia i Stanisław Studzińscy, Anna i Bogusław Wojnowscy, zaś 60 lat razem przeżyli: Krystyna i Jerzy Wiśniewscy oraz Krystyna i Jan Zduńczyk.
Uroczystość uświetnili utalentowani uczniowie z ZS nr 1 im. A. Mickiewicza pod kierunkiem Agnieszki Wawrzyniak. Dla jubilatów piosenki o miłości, wierności i nadziei zaśpiewały: Weronika Mrozowicz, Natalia Kubiak i Wiktoria Żernicka. Była lampka szampana za pomyślność i STO LAT.

Więcej o wspomnieniach, jakie snuli jubilaci podczas uroczystości przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.