10 lutego na Sesji Rady Miejskiej w Żychlinie radni ustalali sieć szkół od września 2017 roku do 31 sierpnia 2019 roku oraz od 1 września 2019 roku. Nauczyciele Gimnazjum im. Adama Mickiewicza, które ma być wygaszane, przyszli na obrady sesji, by wyrazić swoje niezadowolenie z propozycji stopniowego wygaszania szkoły, bez przeniesienia SP1 do ich budynku już od nowego roku szkolnego. Ma to nastąpić dopiero za 2 lata, po wygaszeniu gimnazjum. Obawiają się, że taka decyzja sprawi, iż część z nich straci pracę.

Na sesję Rady miejskiej w Żychlinie przybyło kilka nauczycielek z Gimnazjum w Żychlinie. fot. DG

– Reforma nikogo nie cieszy, ale trzeba przez nią przejść po ludzku – mówiła Joanna Czajkowska, wicedyrektor ZS nr 1, w skład którego wchodzi gimnazjum i liceum. – Gdyby SP1 od razu przeszło do naszego budynku przy ulicy Łukasińskiego, problem kadrowy udałoby się lepiej rozwiązać. Teraz los 41 nauczycieli z czego 16 to nauczyciele dyplomowani, a 21 to mianowani, jest wielką niewiadomą.  

Więcej o sieci szkół w Żychlinie, a także – w odrębnym artykule o szkołach w gminie Bedlno – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.