Już jutro, w sobotę, 4 marca, w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się XII Festiwal Piosenek Anny Jantar “Tyle słońca w całym mieście”. Tuż przed imprezą okazało się, że będzie musiało dojść do zmiany w składzie jury.

Ze względów zdrowotnych uczestników nie będzie mogła oceniać Zofia Boniakiewicz. Zastąpi ją Marta Gabryelczyk-Paprocka. Nowa jurorka jest mezzosopranistką, absolwentką łódzkiej Akademii Muzycznej. W swojej karierze wokalnej występowała m.in. w Teatrze Muzycznym w Łodzi, Filharmonii Łódzkiej czy też Teatrze Małym w Tychach. Oprócz repertuaru operowego i operetkowego, śpiewa także utwory musicalowe, jazz, wykonuje repertuar pieśniarsko-oratoryjny. Na co dzień uczy emisji głosu m.in. członków Chóru Chłopięcego Archidiecezji Łódzkiej.

w jury zasiądzie także dyrektor Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Głownie Aleksandra Guni oraz wokalista, muzykoterapeuta, pianistka Paula Kunicka.

W Festiwalu Piosenek Anny Jantar ma wziąć udział około 100 uczestników z całej Polski. Występować będą w trzech kategoriach wiekowych: do 11 lat, 12-15 lat oraz powyżej 15 lat.
Przesłuchania rozpoczną się o godzinie 9.00 od kategorii najmłodszej. Podsumowanie w tej kategorii nastąpi około godziny 12.30. O godzinie 13.00 rozpoczną się przesłuchania w dwóch pozostałych kategoriach. Ich podsumowanie przewiduje się ok. godziny 18.30.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.