Kolejnych zmian we władzach Zakładu Energetyki Cieplnej w Łowiczu należy spodziewać się jeszcze w styczniu.

Wysoce prawdopodobna jest też zmiana prezesa, do czego może dojść na posiedzeniu Rady Nadzorczej planowanej na 15 stycznia.

Wraz z nowym rokiem prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi Wojciech Miedzianowski odwołał związanych z koalicją PO-PSL 3 członków Rady Nadzorczej ZEC.

Walne zebranie ZEC w kwietniu 2017. fot. Tomasz Matusiak
Walne zebranie ZEC w kwietniu 2017. fot. Tomasz Matusiak

W miejsce reprezentującej WFOŚiGW w Łodzi Anny Dąbrowskiej-Mizgalskiej, Jerzego Kaczmarka i Cezarego Krawczyka powołano Martynę Pietrzak-Lewarską, Kamila Wdowiaka oraz Łukasza Goldmana.

Przypomnijmy, że członkami RN ZEC ze strony łowickiego samorządu jest skarbnik miasta Arkadiusz Podsędek oraz naczelnik Wydziału Spraw Komunalnych Paweł Gawroński.

Ponadto miasto ogłosiło konkurs na członka zarządu. O stanowisko po emerytowanym Janie Tłustwie, stara się trzech kandydatów. Sa to: Roman Rześny z Łowicza, Tomasz Gajdziński z Nowego Kawęczyna oraz Marcin Długoborski z Łodzi.

Konkurs ma zostać rozstrzygnięty nie wcześniej niż w poniedziałek, 8 stycznia. Burmistrz Krzysztof Kaliński deklaruje, że decyzja ta zapadnie najpóźniej do 15 stycznia. Kandydaturę musi bowiem zatwierdzić Rada Nadzorcza spółki.

Obecnie prezesem spółki jest Zbigniew Wójcik z PO. Według Dominiki Jeżewskiej – Zajdel zajmującej w WFOŚiGW w Łodzi stanowisko ds. nadzoru właścicielskiego nad spółkami nie ma przeszkód proceduralnych, żeby na tym samym posiedzeniu Rada dokonała wyboru nowego prezesa.

2 komentarze

  1. Ja pierniczę, ta władza jest jednak nieudolna – ponad 2 lata trzymać tych gości na ciepłych posadkach to jest jednak niepoważne !

  2. A ponoć dobrej zmianie nie chodzi o koryto????

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.