Dzisiaj (18 czerwca) w sali biblioteki w Kocierzewie Płd. odbył się konkurs na dyrektora miejscowej Szkoły Podstawowej. Wygrała w nim Agnieszka Maliszewska, logopeda w tej szkole.

Przed komisją stanęły dzisiaj dwie osoby – Agnieszka Maliszewska oraz Grzegorz W. – niegdyś nauczyciel w.f. oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Łowiczu, a potem mieszczącego się w tym samym budynku Gimnazjum nr 1.

Kandydatura Grzegorza W. od początku budziła kontrowersje, ponieważ będąc dyrektorem dwóch różnych szkół, dwukrotnie został zatrzymany, gdy prowadził samochód pod wpływem alkoholu.

Konkurs wygrała Agnieszka Maliszewska, która ze szkołą w Kocierzewie związana jest od dziecka: najpierw sama ją kończyła, a następnie podjęła w niej pierwszą pracę. Początkowo była nauczycielem bibliotekarzem, następnie uczyła informatyki w gimnazjum, zaś obecnie jest logopedą i dodatkowo uczy informatyki w jednej klasie.

Kandydaci przeszli ocenę formalną i zostali dopuszczeni do konkursu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że oboje dobrze się do niego przygotowali, udzielali merytorycznych odpowiedzi na pytania. Z naszych ustaleń wynika, że wątek przeszłości Grzegorza W. nie był roztrząsany przez komisję. On sam krótko wspomniał o podenerwowaniu artykułem w NŁ. Zdaniem innego naszego informatora o zwycięstwie Agnieszki Maliszewskiej mogło zdecydować to, że lepiej zna szkołę. Zdaniem innego: jej prezentacja była zwyczajnie lepsza, ponieważ została przygotowana z wykorzystaniem multimediów.

Zgodnie z procedurami wójt Agnieszka Wojda zapozna się teraz z wynikami konkursu i zdecyduje o wydaniu zarządzenia o przekazaniu stanowiska. Nowa dyrektor powinna zacząć pełnić obowiązki od 1 września br.

9 komentarzy

 1. Ta szkoła to jedna wielka popieprzona rodzinka

 2. O tym poziomie to pewnie piszą rozhisteryzowane mamuśki, których dzieciom zamiast piątek wystawiono czwórki na koniec roku. Beznadziejni nauczyciele nie poznali się na talentach ich wyjątkowych pociech więc są do bani. A wyniki ta szkoła miała przecież niezłe.

 3. Porażka.

 4. Nie mam nic do Pani Agnieszki ale uważam że nic nie zmieni się na lepsze.
  W tej szkole jest sama klika która trzyma się aby nie stracić stołka. Jedno wielkie kolesiostwo. Poziom nauczania szkoda aż o tym mówić. Jedna wielka porażka.

 5. Ale ten pan otacza się dziwnymi ludźmi, stwarza klikę, z którą rządzi innych mając za nic. Wiadomo, to taka metoda z poradnika dla dyrektorów, jak wprowadzić zamordyzm. I dlatego potem, jak potrzeba, nie ma wsparcia ogółu.

 6. OFIARA MAFII ŁOWICKIEJ

  Cytuje: ” yyy
  18 czerwca 2018 at 19:20 · Reply
  Pani Dyrektor nie znam Pani osobiście – ale gratuluję wyboru. Panie Grzegorzu W. jak Panu nie wstyd. Jak może Pan spojrzeć na siebie w lustrze…” – Jak sprzedajna, okrutna, wredna, wykorzystująca własne dzieci do śledzenia mafijnej ofiary skorumpowana zaraza moze spokojnie /brrrrr!/ patrzeć w lustro to dlaczego ten Pan nie może ? Ten Pan nikogo przecież nie sprzedał ani też nie organizował spędów integracyjnych etc.etc.

 7. Pani Dyrektor nie znam Pani osobiście – ale gratuluję wyboru. Panie Grzegorzu W. jak Panu nie wstyd. Jak może Pan spojrzeć na siebie w lustrze…

 8. Katarzyna

  Brawo, gratulacje dla Pani Agnieszki, właściwą osoba na właściwym miejscu, kompetentna pod każdym względem.

 9. I bardzo dobrze. Ciekawe ilu jeszcze skompromitowanych dyrektorów będzie próbowało znów zaistnieć? Ale jedna była p.dyrektor to przynajmniej wyjechała z Łowicza, miała trochę więcej samokrytycyzmu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.