Jeszcze do niedawna zamieszkana kamienica przy ulicy Podrzecznej 12 wkrótce całkowicie zniknie z krajobrazu Łowicza. Na zlecenie właściciela, łowickiego przedsiębiorcy Janusza Mostowskiego, od ponad tygodnia trwa jej wyburzanie. W najbliższym czasie jednak nieruchomość nie zostanie zagospodarowana.

Wyburzanie ścian kamienicy przy ulicy Podrzecznej 12 w Łowiczu. 14.03.2017, fot. T.Bartos

Przypomnijmy, że kamienica jeszcze do 2013 roku znajdowała się w zarządzie ZGM. Trafiła jednak w ręce prawowitego właściciela, który się o nią upomniał. Ten z kolei w lipcu 2014 roku sprzedał ją Januszowi Mostowskiemu, łowickiemu przedsiębiorcy działającemu na rynku budowlanym i deweloperskim (wcześniej firma Budowa i obecnie firma Inwestor Janusz Mostowski) oraz hotelarskim (Hotel Eco).

Nowy właściciel od początku, gdy z nim rozmawialiśmy na temat nieruchomości, która ma powierzchnię 2.272 mkw., widział na jej terenie nową zabudowę. Gdy rozmawialiśmy z Januszem Mostowskim teraz, powiedział nam, że temat zagospodarowania jest otwarty, obecnie koncentruje się na innych pracach, bo przy Podrzecznej 12 nie może zrealizować swoich zamiarów ze względu na ograniczenia wynikające
z miejscowego planu zagospodarowania.

Więcej na ten temat, jak również o budowie jaką przedsiębiorca prowadzi w sąsiedztwie hotelu Eco, od strony ul. Starorzecze, przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.