Na ulicy Podrzecznej od ponad tygodnia trwa rozbiórka kamienicy pod numerem 12. Wcześniej wyburzone zostały znajdujące się na nieruchomości komórki i piętrowa zabudowa znajdująca się wzdłuż jej wschodniej granicy.

Wyburzanie kamienicy przy ul. Podrzecznej w Łowiczu.
Wyburzanie kamienicy przy ul. Podrzecznej w Łowiczu.

W poniedziałek 13 marca, od strony ul. Podrzecznej, widoczny jest parter budynku. Z tyłu, od ulicy Starorzecze, widać już tylko dużą hałdę krokwi, desek i cegieł, po której porusza się koparka, która burzy ściany i wywozi gruz poza obręb budynku.

Kamienica jeszcze do niedawna znajdowała się w zarządzie ZGM. Trafiła jednak w ręce prawowitego właściciela, który się o nią upomniał. Ten z kolei, dość szybko, sprzedał, łowickiemu przedsiębiorcy Januszowi Mostowskiemu. Nowy właściciel, od początku, gdy z nim rozmawialiśmy na temat nieruchomości, widział na jej terenie nową zabudowę. Stara, nie nadawała się do wykorzystania, ze względu na zły stan techniczny.

Po wyburzeniu, oczyszczeniu i uporządkowaniu działki zostanie ona zagospodarowana czasowo na parking dla samochodów klientów Hotelu Eco (Janusz Mostowski jest jego właścicielem i prezesem zarządu), który znajduje się około 200 metrów dalej, także przy ul. Podrzecznej.

2 komentarze

  1. jołaśka

    Nie ma to jak zagospodarować strefę ścisłej ochrony konserwatorskiej.
    I to powód dla jakiego dobra zmiana dawno powinna konserwatora wywalić.

  2. zatorzanka

    I znowu powstanie piękny parking na wzór tego na Koziej i równie pięknego na 3 maja brawa brawa!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.