Od godz. 14, dzisiaj tj. 22 lipca trwają Łowickie Żniwa w Skansenie Wsi Łowickiej w Maurzycach. Jak w ich trakcie powiedział starosta łowicki Krzysztof Figat, jest to przedsięwzięcie, które rozpoczyna się modlitwą na mszy św., potem jest praca – obrzęd tradycyjnych żniw, a potem wspólna zabawa. A ta trwać będzie do godz. 21. 

I tak jest w tym roku. I podobnie jak na poprzednich Żniwach Łowickich, obrzęd przedstawił w widowisku plenerowym Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Boczki Chełmońskie. Na scenie pod strzechą prezentował się obchodzący 70-lecie Zespół Pieśni i Tańca Blichowiacy. Poza folklorem łowickim był też podhalański, za sprawą zespołu Mokrzeszów, kartuski – prezentowany przez zespół Sierakowice (z Sierakowic w województwie pomorskim) i tańce narodowe – polonez i krakowiak w wykonaniu zespołu Krąg ze Świdnicy. 

O godz. 20 zaplanowano występ gwiazdy wieczoru – zespołu Tulia – folkowego zespołu, powstałego zaledwie rok temu w Szczecinie, którego znakiem rozpoznawczym są zaskakujące aranżacje folkowe, w tym najbardziej chyba znana piosenki Depeche Mode “Enjoy the silence”. Koncert Tulii zaplanowano do godz. 21. 

 
19 komentarzy

 1. Wójcik PiS wkrótce sprawdzi Cię w PCPR , odliczaj sobie minutki , trzęś tymi spodniami modnymi w latach 70-tych

 2. Duzo lepsze niż to miejskie gówno którym Was karmią. Brawa za koncert

 3. Żal czytać te wasze komentarze.

 4. Teresa zazdrosna o figure papugi-nimfy?

 5. Kampania na całego za państwową kasę,darmozjady myślą,że naród durny i popędzi do urny .Czas już bliski -pakować walizki (mogą być zielone).

 6. Do goscia a :ty jestes jednym z kiecakow – faryzeuszy ze ich tak bronisz?

 7. …a zgrabna nimfa znow sie dobrze zaprezentowala…tylko ten…wymuszony usmiech nie pasuje do tej Pani!Na kolejnej imprezie niech Pani sie usmiecha autentycznie…

  • Papuga nimfa stroszy pióra ,a u wielbiciela ślina ciągnie się ze trzy metry.

  • Papuga poniżej starosty czy posła nie bierze,a kurdupli nie trawi.

  • Adonisem to ty byłeś gościu w czasach historycznych.a teraz :”włos mu rzednie,twarz mu blednie,psują mu się zęby przednie “.

 8. A ten w czarnej kiece to po co pojechał najeść się za darmo

 9. Przed wyborami celebryci wszedzie tam,gdzie media…

 10. Doborowe(!?)towarzycho….hahahaha

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.