Gmina Zduny szuka domu dla ostatniego z ośmiorga szczeniąt, które zostały znalezione w ubiegłym tygodniu w Łaźnikach. Dzięki informacjom, które zamieściliśmy na tej stronie oraz w Nowym Łowiczaninie, pozostałe szczenięta znalazły już nowe domy.

Pieski zostały znalezione w stodole opuszczonego gospodarstwa. O fakcie, że oszczeniła się tam suka, którą nikt się nie opiekuje, powiadomił Urząd Gminy mieszkaniec sąsiedniej posesji. Szczenięta zostały stamtąd zabrane do Zdun, niestety suki nie udało się wyłapać, więc urzędnikom pozostała obawa, że za jakiś czas w Łaźnikach lub sąsiedztwie znów pojawią się niechciane szczeniaki.

Zanim jednak problem wróci, pozostaje uporać się w obecnym. Poszukiwany jest odpowiedzialny właściciel do widocznego na zdjęciu szczenięcia. Jest to suczka, ale gmina zapewnia zapłacenie ze jest sterylizację, gdy osiągnie odpowiedni wiek. Będzie to suka średniej wielkości.

Osoby, które zechcą się nią zaopiekować, powinny zwracać się do Urzędu Gminy w Zdunach, do Roberta Guzka nr tel. 46/838-75-78.

1 komentarz

  1. Łowiczanin

    Godne pochwały zachowanie gminy w takiej sytuacji, ogłoszenia w mediach i są rezultaty, jeszcze ta mała sunieczka .szuka domu. Natomiast martwią stereotypy jeśli chodzi o adopcje suni, skoro gmina zapewnia sterylizacje w odpowiednim wieku to o co chodzi, suczki są wdzięczniejsze i bardziej przywiązane do ludzi.
    Powodzenia dla małej, a gminę zachęcam do przeciwdziałania bezdomności i niekontrolowanego ich rozmnażania – tylko obowiązkowe sterylizacje i kastracje pomogą w uporaniu się z tym problemem.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.