Dzisiejszy dzień w Zespole Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie upłynął pod znakiem podsumowania drugiego roku Akademii Licealisty oraz konkursu językowego dla uczniów trzecich klas gimnazjalnych.

Akademia Licealisty – to innowacja pedagogiczna, realizowana przez ZSL-G w partnerstwie z Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. W ambitnym projekcie uczestniczą uczniowie klasy Ia i IIb LO, którzy na dzisiejsze podsumowanie musieli w kilkuosobowych zespołach przygotować prezentacje i wystąpić z nimi przed zewnętrzną komisją, złożoną z wykładowców akademickich i studentek z Irlandii i Węgier – uczestniczek Erasmusa. Członkowie komisji, oceniający poszczególne projekty, mieli do ich autorów pytania, zadawane po angielsku, na które również należało odpowiedzieć w tym języku. Uczestnicy Akademii Licealisty otrzymywali wpisy do swoich Indeksów Licealisty, a punkty, jakie zdobyli za prezentację (jak również za wcześniejszą aktywność), pozwalają im podwyższyć oceny końcowe z takich przedmiotów jak: język angielski, geografia czy edukacja globalna. Ten ostatni to przedmiot wprowadzony do nauki właśnie w ramach innowacji.

Po podsumowaniu Akademii Licealisty, goście z WSMiP UŁ wzięli udział w ocenianiu prezentacji uczestników międzyszkolnego konkursu językowego dla uczniów klas III gimnazjów “Made in UK & USA”. Oprócz przygotowania na konkurs prezentacji, trzyosobowe zespoły zawodników musiały wystąpić przed jurorami w scenkach rodzajowych, wymagających spontanicznego użycia języka obcego. Najlepiej oceniono drużyny gimnazjalistów z SP w Dmosinie i SP w Domaniewicach – zajęły one ex aequo dwa I miejsca, a miejsce drugie zajęli reprezentanci gospodarzy konkursu, czyli Sportowego Gimnazjum Powiatowego w ZSL-G. Ponadto przyznano tez kilka indywidualnych wyróżnień.

Więcej o podsumowaniu “Akademii Licealisty” i konkursie napiszemy w jednym z kolejnych numerów “Wieści”

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.