Prokurator Rejonowa Magdalena Bursa powiedziała nam dzisiaj, że badanie DNA jednoznacznie potwierdziło tożsamość mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w okolicach Piotrowic w gm. Bielawy – to zaginiony Marek S.

Przypomnijmy, że zwłoki mężczyzny znalazł 1 marca na łąkach gospodarz z Chruślina. Ciało było już w stanie częściowego rozkładu, zgodnie z relacjami naszych rozmówców – mogło być częściowo naruszone przez zwierzęta.

Aby potwierdzić tożsamość mężczyzny, prokuratura zleciła badanie DNA – polega ono na potwierdzeniu profili genetycznych: osoby zmarłej i domniemanych krewnych.

Potwierdziło ono tożsamość mężczyzny, którym był zaginiony Marek S. Przypomnijmy, że policja poszukiwała urodzonego w 1951 roku mieszkańca Brzozowa, po tym jak 10 lutego po godz. 19 wyszedł z domu, dokąd nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną.
Wstępne ustalenia biegłych po wykonanej sekcji zwłok wykluczyły także udział osób trzecich w przyczynieniu się do śmierci mężczyzny. Przyczyny i okoliczności tej tragedii wciąż są przedmiotem śledztwa.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.