XX Jubileuszowe Dni Błonia były okazją do zorganizowania w sobotę, 9 czerwca 2018 roku, Turnieju Streetball, w którym już nie po raz pierwszy wzięli udział kadeci UMKS Księżak Łowicz. W tym roku okazali się nie do pokonania zdobywając pierwsze miejsce w rozgrywkach.

Fot.: UMKS Księżak Łowicz.

Turniej skierowany jest do młodzieży ze szkół z gminy Błonie, ale organizatorzy mile widzą na swoim terenie zawodników z Łowicza, którzy już po raz kolejny korzystają z okazji aby zmierzyć się z rówieśnikami z Błonia, z którymi spotykają się podczas innych zawodów. Rozgrywki odbywały się w systemie “każdy z każdym”, a do rywalizacji stanęły łącznie cztery zespoły: Szkoła Podstawowa nr 3 w Błoniu, Szkoła Podstawowa nr 4 w Błoniu, Szkoła Podstawowa w Bieniewicach oraz podopieczni trenera Piotra Rutkowskiego – UMKS Księżak Łowicz.

Na początek łowiczanie stanęli do rywalizacji ze Szkołą Podstawową nr 4 w Błoniu, osiągając wynik 15:8. Bez problemów poradzili sobie również w drugim meczu ze Szkołą Podstawową z Bieniewic, pokonując rywala 12:3. W finale spotkali się ze Szkołą Podstawową nr 3 w Błoniu. Mecz był w miarę wyrównany, ale kilkupunktową przewagę wypracowali koszykarze Księżaka i nie pozwolili sobie odebrać zwycięstwa już do końca. Mecz zakończył się wynikiem 9:7 dla Łowicza. W zespole Księżaka zagrali: Szymon Gładki, Michał Kuliński, Kornel Jonio i Mateusz Kobuszewski.

Oprócz zajęcia pierwszego miejsca w turnieju, łowiczanie wygrali również dwa konkursy indywidualne. Szymon Gładki był najlepszy w konkursie rzutów wolnych, a Michał Kuliński wygrał konkurs rzutów za 3 punkty. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Błoniu.

– Warto wspomnieć, że zawodnicy z Łowicza i Błonia często spotykali się na różnego typu turniejach. Ostatnio jednak lepsi w tej rywalizacji byli łowiczanie, ponieważ wygrali turniej w grudniu oraz ten streetballowy. Tym razem (w sobotę – przyp. red.) wypadli znakomicie i sami zawodnicy przyznali, że do trzech razy sztuka, ponieważ dwa lata temu zajęli trzecie miejsce, rok temu drugie, natomiast w roku 2018 byli bezkonkurencyjni i do nich należał “majster” – podsumował po turnieju trener Rutkowskiego.

Wyniki meczów: SP 4 Błonie – UMKS Księżak Łowicz 8:15, SP 3 Błonie – SP Bieniewice 10:5, UMKS Księżak Łowicz – SP Bieniewice 12:3, SP 3 Błonie – SP 4 Błonie 10:3, SP 3 Błonie – UMKS Księżak Łowicz 7:9, SP Bieniewice – SP 4 Błonie 5:6.

1. UMKS Księżak Łowicz 3 6 36-18
2. SP 3 Błonie 3 5 27-15
3. SP 4 Błonie 3 4 17-30
4. SP Bieniewice 3 3 13-28

 

Fot.: UMKS Księżak Łowicz.
Fot.: UMKS Księżak Łowicz.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.