Dzień po dniu zawodnicy MUKS Pelikana-2003 Łowicz rozegrali mecze sparingowe. W sobotę, 11 marca 2017 roku, drużyna trenera Dawida Ługowskiego zmierzyła się z LKS Pogoń-2002 Bełchów, pokonując ich 8:2, zaś w niedzielę, rywalem był GKS Ksawerów, który uległ łowiczanom 6:5.

Foto: Paweł A. Doliński

Ciężki weekend mają za sobą biało-zieloni z rocznika 2003, ale tym większą mogą czuć satysfakcję z odniesionych zwycięstw. W spotkaniu z Pogonią przewaga łowiczan była znacząca i dała się zauważyć od pierwszych minut gry. Po dwie bramki zdobyli Krystian Kruk, Oskar Pęśko i Marcel Wnuk, zaś jednego gola trafił Kacper Kosmowski i jedna bramka była samobójcza. Mecz z Ksawerowem wymagał w ostatniej tercji większego wysiłku, ale i tym razem Pelikan stanął na wysokości zadania. Aż trzykrotnie skutecznie zaatakował bramkę rywala Kruk, dwa razy celnie trafił Pęśko i jednego gola zafundował drużynie Jan Zagajewski.

W ocenie trenera Ługowskiego: – Spotkanie z Bełchowem było pod naszą całkowitą kontrolą.  Można powiedzieć, że był to rozruch przed meczem z Ksawerowem rozgrywanym dzień później. Bardzo szybkie pięć goli w 25 minut. Później grali w większym wymiarze zawodnicy, którzy do tej pory mniej wychodzili na boisko. Kolejny mecz z zespołem, który zajął drużynie miejsce w I lidze wojewódzkiej był bardzo ciężki. Wygrana, która po raz kolejny wzmacnia nas i powoduje, że coraz lepiej funkcjonujemy taktycznie i motorycznie jako zespół. Mecz był rozgrywany w systemie 3×30 minut. W ostatniej tercji było jednak widać, że spotkanie z poprzedniego dnia dało nam się mocno we znaki. Po dwóch tercjach wygrywamy 5:2, po bardzo dobrej grze całego zespołu, zarówno w defensywie, jak i ofensywie. W trzeciej tercji opadliśmy z sil, ale mimo problemów udało się strzelić jeszcze jedną bramkę i odnieść tym samym ważne zwycięstwo. Kapitalny mecz rozegrał Kruk, który strzelił trzy bramki i zaliczył jedną asystę. Za dwa tygodnie rozpoczynamy ligę. Myślę, że coraz lepiej się prezentujemy.

Sparingi:
MUKS Pelikan-2003 Łowicz LKS Pogoń-2002 Bełchów 8:2 (5:0); br.: Krystian Kruk 2, Oskar Pęśko 2, Marcel Wnuk 2,  Kacper Kosmowski i samobójcza.
Pelikan: Mikołaj Pietrzak – Jonathan Politowicz, Piotr Lisicki, Bartosz Wojciechowski, Marcel Frątczak – Marcel Wnuk, Paweł Graczyk, Bartosz Tomaszkiewicz, Jan Zagajewski – Sebastian Kutkowski, Krystian Kruk. Na zmiany wchodzili: Maciej Mionsek – Kacper Kosmowski, Szymon Dębski, Oskar Pęśko, Filip Stobiecki i Kacper Ledzion.

MUKS Pelikan-2003 Łowicz GKS Ksawerów 6:5 (1:1, 4:1, 1:3); br.: Krystian Kruk 3, Marcel Wnuk 2 i Jan Zagajewski.
Pelikan: Kacper Olesiński – Jonathan Politowicz, Piotr Lisicki, Bartosz Wojciechowski, Marcel Frątczak – Marcel Wnuk, Paweł Graczyk, Sebastian Kutkowski, Bartosz Tomaszkiewicz – Jan Zagajewski, Krystian Kruk. Na zmiany wchodzili: Kacper Kosmowski, Mateusz Kołaczyk, Kacper Ledzion i Szymon Dębski.

Sparingi MUKS Pelikan-2003 Łowicz:
2017.03.18 (s), godz. 13.00: MUKS Pelikan-2003 Łowicz – MKP Boruta Zgierz

1. kolejka II liga wojewódzkiej trampkarzy C2 (2017.03.25):
MLKS Widok II Skierniewice MUKS Pelikan-2003 Łowicz
UKS AP Piotrków Trybunalski – MULKS Łask (s, godz. 12.00)
WKS Wieluń – AP UKS Mazovia Tomaszów Mazowiecki (s, godz. 13.30)
Pauza: RTS Widzew Łódź.

1. AP UKS Mazovia Tomaszów Mazowiecki (s) 0 0 0-0
RTS Widzew Łódź (3) 0 0 0-0
MUKS Pelikan-2003 Łowicz (4) 0 0 0-0
UKS AP Piotrków Trybunalski (5) 0 0 0-0
MLKS Widok II Skierniewice (6) 0 0 0-0
MULKS Łask (7) 0 0 0-0
WKS Wieluń (8) 0 0 0-0

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.