Tym razem piłkarze Pelikana dobrze rozegrali mecz sparingowy, kończąc zwycięstwem dochodzeniowy obóz treningowy.  W sobotę, 10 lutego 2018 roku, podopieczni trenera Marcina Płuski pokonali na wyjeździe LKS Termy-Ner Poddębice 2:1 (0:1).

Po trzech niezbyt udanych podejściach Pelikan Łowicz w końcu pokazał się z lepszej strony. Pierwsza połowa spotkania nie wyglądała może najlepiej, ale trener Płuska pozwolił zagrać “młodzieży” i zawodnikom testowanym. Gospodarze wykorzystali okazję i wyszli w 39. minucie na prowadzenie. Po przerwie do gry ruszyli zawodnicy z podstawowego składu, dzięki czemu przejęli kontrolę nad meczem i wyszli z niego zwycięsko.

Wyrównującą bramkę w 46. minucie, tuż po przerwie, zdobył z rzutu karnego Robert Kowalczyk, zaś zwycięskiego gola strzelił w 80. minucie gry Michał Wrzesiński. Łowiczanie stworzyli jeszcze kilka dogodnych okazji do podwyższenia wyniku, ale nie okazały się skuteczne.

– Był to mecz sparingowy, który był zaplanowany na ostatni dzień obozu dochodzeniowego. Tym meczem zakończyliśmy obóz. W pierwszej połowie dostali szansę zawodnicy, którzy na co dzień występowali w drużynie rezerw i paru testowanych. Kilku chłopaków fajnie się zaprezentowało. W drugiej połowie zagrali zawodnicy, którzy są aktualnie bliżsi podstawowej jedenastki i w ten sposób odwróciliśmy wynik meczu. Mogliśmy wygrać więcej, ale nie wykorzystaliśmy kilku bardzo dogodnych sytuacji – skomentował wydarzenia na stadionie trener Marcin Płuska.

Sparing:
LKS Termy-Ner Poddębice – KS Pelikan Łowicz 1:2 (1:0); br.: Dawid Przezak (39) – Robert Kowalczyk (46 karny) i Michał Wrzesiński (80).
Pelikan: Klaudiusz Kurek – Damian Bawor, Daniel Bończak, Damian Górowski – Przemysław Kochanek, Krystian Rutkowski, Kamil Bogusz, Tomasz Dąbrowski, Michał Mizgała – Maciej Balik, Patryk Boksiński. W drugiej połowie grali: Gabriel Łodej – Damian Bawor, Grzegorz Wawrzyński, Bartosz Broniarek – Tomasz Dąbrowski, Daniel Dybiec, Princewill Okachi, Rafał Parobczyk, Michał Adamczyk – Robert Kowalczyk, Michał Wrzesiński.