Pierwszy mecz rozegrany w ramach wojewódzkiej ligi koszykówki juniorów i pierwsze zwycięstwo na koncie UMKS Księżak-2001 Łowicz. W sobotę, 3 listopada 2018 roku, zespół trenera Arkadiusza Kobusa, pokonał na wyjeździe SKS Start Łódź 83:51.

Pod nieobecność trenera Kobusa, opiekę nad drużyną przejął Mateusz Marszałek. Nie osłabiło to jednak zespołu, który od początku świetnie sobie radził na parkiecie. Po pierwszej kwarcie Księżak zgromadził dziesięć punktów przewagi nad Startem Łódź, a schodząc na przerwę, powiększyli swoją przewagę do punktów dziewiętnastu.

W drugiej odsłonie spotkania dynamiczne tempo, świetne zbiórki w ataku i celne rzuty do kosza nie straciły na sile, co pozwoliło łowiczanom  odskoczyć o kilka kolejnych oczek. Nie znaczy to, że zawodnicy Księżaka nie ustrzegli się od popełniania błędów, ale nie wpłynęły one znacząco na wynik całego spotkania.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole Księżaka w sobotnim spotkaniu był Bartosz Dylik, który zdobył 24 punkty (2×3).

– Dobry mecz, mocna zbiórka w ataku. Po pierwszej połowie udało się nam odskoczyć na około 20 oczek i kontrolowaliśmy wynik do końca. Każdy z młodych zawodników zagrał fajnie. Mecz oceniam bardzo pozytywnie – ocenił opiekun drużyny Marszałek.

2. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki juniorów U-18:
SKS Start Łódź – UMKS Księżak-2001 Łowicz 51:83 (10:20, 13:22, 12:23, 16:18)
Księżak: Bartosz Dylik 24 (2×3), Kacper Dudek 11 (2×3), Andrzej Górniak 11 (1×3), Adrian Kotlarski 10 i Wojciech Kucharek 8 oraz Szymon Gładki 8, Arkadiusz Bazak 6, Mateusz Gładki 3, Michał Kuliński 2, Kacper Pięta i Mateusz Kobuszewski.
Najlepiej dla Startu: Dominik Witkowski 11 (2×3) i Piotr Jaczewski 10.

AZS PWSZ MKS Ósemka Skierniewice – ŁKS Szkoła Gortata II Łódź 88:66
KKS Pro-Basket Kutno – ŁKS Szkoła Gortata I Łódź (s, godz. 10.00)

1. AZS PWSZ Ósemka Skierniewice (1) 2 4 214-146
2. UMKS Księżak-2001 Łowicz (3) 1 2   83-51
3. SKS Start Łódź (2) 2 2 131-209
4. ŁKS Szkoła Gortata II Łódź (3) 1 1 66-88
5. KKS Pro-Basket Kutno (3) 0 0   0-0
    ŁKS Szkoła Gortata I Łódź (3) 0 0   0-0

Zaległy mecz 1. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki juniorów U-18 (2018.11.11):
ŁKS Szkoła Gortata I Łódź – UMKS Księżak-2001 Łowicz (n, godz. 11.00)