Rada Powiatu Łowickiego spotkała się dzisiaj, 10 czerwca, na zwołanej w trybie nadzwyczajnym sesji, która w całości poświęcona była sprawom szpitala. Jednogłośnie podjęto na niej m.in. uchwałę w sprawie pokrycia straty finansowej szpitala w wysokości prawie 2,4 mln zł.

Wicedyrektor szpitala Andrzej Grabowski wyjaśnia radnym, skąd wzięła się tak duża strata finansowa szpitala w 2018 roku.

1 mln zł trafi do szpitala już teraz, (choć w uchwale jest zapis o tym, że do 31 grudnia br.) i będą to pieniądze z nadwyżki budżetowej z 2018 roku. Pozostałą kwotę prawie 1,4 mln zł szpital ma otrzymać do 31 marca 2020 roku.

Zarząd powiatu tłumaczył potrzebę pokrycia starty tym, że szpital będzie się mógł ubiegać o uzyskanie pieniędzy na wdrożenie e-recept. To może być kwota 50-100 tys. zł. Dyrekcja szpitala bardziej kładła akcent na odzyskanie płynności finansowej, której nie ma od maja ubiegłego roku.

Więcej o sytuacji szpitala i dyskusji na ten temat na forum rady powiatu , przeczytasz w Nowym Łowiczaninie w czwartek, 13 czerwca.

13 komentarzy

 1. Nie wieżę politykom. Realny dług to 2,5 bańki a nie jak wcześniej krzyczano 8 baniek! Kukiz i spółka zoo zajadą ten szpital. Nowa pani dyrektor nie ma nawet prawa jazdy a ma kwalifikacje. Skąd ja to znam???

 2. Że Pan” po Blichu”bedzie zasiadal w radzie powiatu to juz lekka przesada. co on się tam nauczył krowy doić

 3. coś dziwna ta zpaść i brak płynność od maja 2018 skoro szpital dostanie 1 mil do końca roku a reszta w 2020

 4. Podobno jeszcze jest tak, że jak ktoś leży na kardiologi a zaboli go żołądek, to na żołądek nie będą go leczyć bo NFZ nie zapłaci. Płacą tylko za jedną chorobę. Chory system.

  • Ale nowość napisałeś. Takie zasady finansowania obowiązują od czasu jak powstał NFZ. Zacznijcie się trochę ludzie interesować rzeczywistością. Chorzy to są ludzie którzy nie chodzili na wybory.

 5. Akcja promocyjna – chyba zgłupieliście! System finansowania służby zdrowia jest chory, trzeba zlikwidować limity, które każą lekarzom wypisywać chorych ludzi do domu tylko dlatego, że chorują na to za co NFZ nie płaci. Gdyby dać limity Straży Pożarnej to co – akcja podpalamy w Łowiczu bo wtedy łowicka straż zarobi
  To jest chore…

  • Trzeba zlikwidować powiatowe czyli niczyje szpitale. Jak się je sprywatyzuje to zaczną przynosić zyski bo skończą się prywatne lecznice na powiatowym sprzęcie…A tak to wiecznie będzie się dokładać

  • Limity od początku istnienia Kas Chorych , a później NFZ były zaniżone. Chory, naiwny naród. Za późno się budzicie.

 6. ofiara mafii łowickiej

  Andrzej, to o czym piszesz to jest nic innego jak LOKALNY PATRIOTYZM. Tym bardziej, że jest dobrze, a przecież wszystkiego co jest z dobrem związane jest mniej niż zła. Codzienne życie w brutalny sposób to pokazuje. Ciekawe, że te Panie nie jeżdżą do szpitala w Sochaczewie. Owszem, pojadą tam gdzie chcą, ale….. POPIERAM APEL!

 7. Pieniądze idą za pacjentem…niestety niezrozumiałe jest, że tyle ŁOWICZANEK (podkreślamy) decyduje się na przykład na porody poza tutejszą placówką, piszę jako ojciec…tu naprawdę jest w porządku, położne pomagają w pierwszych godzinach, żeby mama odpoczęła..a obecny standard na porodówce jest naprawdę wysoki, więc może Łowiczanki przestaną jeździć do głowna, skierniewic czy łodzi…? Miejsce urodzenia: Łowicz! Może warto taką akcję promocyjną rozkręcić…spróbujcie marketingowcy z Łowicza! Pomagajmy sobie a nie wskazujmy, że gdzieś jest lepiej…

  • Matka teresa

   Co ty wiesz o porodzie ze zabierasz tu głos. Najpierw jako ojciec dowiedz się dlaczego łowiczanki rodzą w innych szpitalach. Nowe sciany i mile pielęgniarki nic nie dadzą gdy w czasie porodu pojawia sie komplikacje…a tu brak i odpowiedniego sprzętu i wykwalifikowanych lekarzy. Nastepnym razem zanim cos napiszesz to uzyj głowy do czegos innego niz kiwanie na boki i moze sprawdz co to są stopnie referencyjności szpitali położniczych. Znalazł się “patriota” za 5 groszy…

   • Bardzo słuszna uwaga Matko Tereso!

   • Ojciec Pio

    Matko Tereso masz w 100% racje, a Andrzej w tym temacie to zwykły dyletant…tak samo jak odiara losy vel ofiara mafii lowickiej. Zabierają głos nie mając pojęcia o poruszanym temacie…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.