Członkowie Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w towarzystwie przedstawicieli władz miasta i powiatu, swoich instruktorów i przyjaciół, świętowali dzisiaj (16 listopada) w restauracji Szkiełka w Łowiczu, jubileusz 10-lecia istnienia.

Jubileusz poprowadzili prezes ŁUTW Bożena Wójt i pracownik ŁOK Mateusz Rudak. Była to piękna i wesoła uroczystość, podczas której członkowie ŁUTW udowodnili, że wspólnie nie tylko się uczą, ale też dobrze się bawią i razem dbają o tężyznę fizyczną i umysłową. Pokazały to w swoich prezentacjach sekcje m.in. taneczna, gimnastyczna i językowa.

Publiczność zachwycił występ duetu akordeonowego Zofii Rżewskiej i jej nauczyciela Jerzego Jasiaka. Członkini klubu rozpoczęła naukę gry na instrumencie od podstaw po przejściu na emeryturę, ledwie trzy lata temu. Równie spodobał się widowni występ sekcji gimnastycznej pod kierownictwem Moniki Śmiałek do muzyki Pitbulla. 

Burmistrz Krzysztof Kaliński i pracownicy ratusza złożyli podziękowania Annie Burakowskiej i Bożenie Wójt, czyli kolejno pierwszej i obecnej prezes ŁUTW oraz najbardziej aktywnym członkom. Także prezes Bożena Wójt doceniał współpracę z przedstawicielami samorządów, kół i stowarzyszeń oraz uniwersytetów trzeciego wieku z innych miast. 

O tym, jakie sekcje działają w ŁUTW, czego uczą się członkowie oraz co im dają wspólne spotkania – napiszemy w najbliższym numerze NŁ. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.