Jak informuje CBŚP, pod koniec czerwca wspólnie z KAS niedaleko wjazdu na autostradę A2 , w okolicy Strykowa, przejęło blisko 10 milionów sztuk nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości rynkowej blisko 7 milionów złotych.

fot. CBŚP

Możliwe uszczuplenia Skarbu Państwa mogłyby wynieść nawet ponad 11 milionów złotych. Zatrzymano także białoruskiego kierowcę pojazdu ciężarowego, na którym znajdował się trefny towar. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Zgierzu.

Akcja została przeprowadzona w samej końcówce czerwca niedaleko wjazdu na autostradę A2, w okolicach Strykowa, w województwie łódzkim. Koordynacja działań i współpraca pomiędzy CBŚP i KAS, kolejny raz okazała się kluczowa dla sukcesu w walce z tym procederem. Zatrzymano kierowcę samochodu ciężarowego, jak się okazało, 49-letniego obywatela Białorusi.

Mężczyzna był kompletnie zaskoczony kontrolą i nie spodziewał się zatrzymania przez służby. Funkcjonariusze dokładnie przeszukali cały pojazd i na naczepie, w przestrzeni ładunkowej, odkryli ogromną ilość papierosów, zapakowanych w kartony.

Znalezione wyroby tytoniowe były opieczętowane białoruskimi znakami podatkowymi.

Więcej na ten temat w najbliższym gazetowym wydaniu WG.

2 komentarze

  1. Pewnie ich Długi wystawił.ta łowicka parowa

  2. Jack Black

    Zigaretten nach Berlin

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.