Jednostka OSP w Kiełminie obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia. Z tej okazji dziś, 2 czerwca, na placu przed remizą w obecności pocztów sztandarowych jednostek z terenu całej gminy, zaproszonych gości oraz mieszkańców, odbył się uroczysty apel.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Oficjalne uroczystości rozpoczęły się o godz. 15. Po przywitaniu gości odprawiono krótka modlitwę w intencji strażaków, przedstawiono rys historyczny jednostki, wręczono odznaczenia i wyróżnienia zarówno zasłużonym strażakom, jak i zwykłym mieszkańcom Kiełminy, którzy przyczynili się do rozwoju jednostki, poświęcono i przekazano do użytku wyremontowaną strażnicę. Były również wystąpienia okolicznościowe.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Jubileusz stał się okazją do podkreślenia wymiany pokoleniowej, jaka w ciągu ostatnich lat dokonała się wśród druhów OSP Kiełmina. Zaznaczeniem tego w symbolicznym wymiarze było przekazanie starego sztandaru jednostki do izby pamięci i przyjęcie nowego, ufundowanego przez młode pokolenie strażaków ochotników.

Więcej na temat przebiegu uroczystości jubileuszu, której jednocześnie nadano wymiar Gminnego Dnia Strażaka,  w najbliższym gazetowym wydaniu WG. 

Komentowanie nie jest możliwe.