Głowieńskie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się 11 listopada o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego, w murach której uczniowie głowieńskich szkół wystawią patriotyczny program artystyczny.

Na godz. 10.15 zaplanowano przemarsz do kościoła pw. św. Jakuba Apostoła na mszę św., która rozpocznie się o godz. 10.30. Po niej, uczestnicy uroczystości przejdą na Plac Wolności, gdzie ok. 11.40 rozpocznie się uroczystość pod Dębem Wolności.
Równo na godz. 12.00 zaplanowano odśpiewanie hymnu państwowego w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu!”.

Również 11 listopada o godz. 17.00 w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Głownie odbędzie się VIII Wieczór Poezji i Pieśni Patriotycznej, organizowany przez Zabrzeźniańskie Stowarzyszenie świętego Jana Bosko, Szkołę Podstawową nr 3 oraz Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej.

W Strykowie 11 listopada, uroczystości rozpoczną msze święte. W kościele starokatolickim mariawitów nabożeństwo odprawiona zostanie o godz. 11, w rzymskokatolickim o godz. 12.

Zbiórka uczestników i pocztów sztandarowych przed kościołem rzymskokatolickim zaplanowana została na godz. 13. Następnie ulicami ma wyruszyć Pochód Stulecia pod pomnik upamiętniający setną rocznicę niepodległości Polski, wzniesiony u zbiegu ulic Rolniczej i Cichej. Tutaj odbędzie się modlitwa księży w intencji Ojczyzny, uroczyste osłonięcie pomnika, przedstawienie rysu historycznego, złożenie kwiatów.

Tego samego dnia o 14.30 w Domu Kultury zaplanowano spektakl słowno-muzyczny, a po nim poczęstunek. O 15.30 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na transparent patriotyczny.

1 komentarz

  1. Przez kampanie w Strykowie się podział zrobil na wiarę. Takich jaj to jeszcze nie było. Dziękujemy bardzo przyszły burmistrzu. Beeee

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.