Jednostka OSP w Łowiczu świętowała dzisiaj 140-lecie. Obchody rozpoczęto mszą św. w kościele ojców pijarów. Następnie druhowie z OSP i ich goście, także orkiestra strażacko-harcerska z Uniejowa, przeszli na Błonie, gdzie był ciąg dalszy obchodów. 

Nastąpiło tam uroczyste przekazanie druhom z Łowicza kluczyków do nowego, ciężkiego samochodu MAN, przez komendanta PSP Arkadiusza Makowskiego, burmistrza Krzysztofa Kalińskiego, starostę Marcina Kosiorka oraz prezesa WFOŚiGW w Łodzi Wojciecha Miedzianowskiego. 

Było wiele okolicznościowych przemówień oraz występy wspomnianej orkiestry z Uniejowa oraz zespołu Solczanie z Solecznik. 

Jednostka została odznaczona medalem honorowym im. Bolesława Chomicza, w uznaniu szczególnych zasług dla rozwoju i umacniania Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Jubileusz został zorganizowany w muszli koncertowej na Błoniach, rozpoczął się mszą św. w kościele ojców pijarów. Strażackich medali i odznaczeń był tego dnia więcej. Napiszmy o tym szerzej w najbliższym numerze Nowego Łowiczanina.  

5 komentarzy

  1. WIDZĘ p.MROCZEK WRACA DO ŁASK!!!

  2. Sylwia! Jakie święcenie? Brudnymi łapskami?
    Poczytaj trochę, najlepiej Pismo Święte.

  3. Najciekawsze jest to, że w całym prymasowskim mieście nie było nawet jednego duchownego, który by zechciał poświęcić nowy samochód strażacki – wszyscy święcili tablicę na Bratkowicach.

  4. A co tam robi Bejda?To karierowicz do koryta dba o siebie i swoja rodzine a innych ma w d….e Bejda co jako posel zrobiles dla Lowicza?

  5. A to było święto OSP czy skoczków bez spadochronowych?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.