Funkcjonariusze i osadzeni, wspólnie zbierają plastikowe nakrętki po to, by cały zysk z ich sprzedaży przekazać na rehabilitację Jakuba Chrabańskiego z Łowicza. Podobne akcje trwają tam już od kilku lat, w ostatniej – po kilku miesiącach – uzbierano ok. 150 kg tworzywa sztucznego.

fot. por. Robert Stępniewski

Nakrętki odebrał wczoraj, 29 kwietnia, Robert Chrabański, tata Kuby, do lat z godną podziwu determinacją walczący wraz z rodziną o dobro syna. 

W łowickim więzieniu pojemniki na nakrętki ze stosowną informacją o celu zbiórki są rozstawione w każdym z oddziałów mieszkalnych, w budynku administracji, a nawet w sali widzeń i więziennej kuchni. Powstały stosowne plakaty, ulotki i gazetki ścienne. Komunikaty o zbiórce są czytane w zakładowym radiowęźle. Także funkcjonariusze przynoszą nakrętki z domów.

Pomoc Jakubowi jest najważniejszym i najbardziej oczywistym celem akcji, ale liczy się też jej wymiar ekologiczny, bo tworzywo sztuczne jest dzięki temu poddawane recyklingowi, a także wielkie zaangażowanie osadzonych, a tym samych kształtowanie w nich empatii i właściwych postaw społecznych.

fot. por. Robert Stępniewski

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.