UKS Błyskawica z Domaniewic poniósł w poniedziałek, 23 lipca, dotkliwą stratę materialną. Z placu treningowego w centrum Domaniewic nieznany sprawca ukradł 16 młotów, z których korzystali lekkoatleci. Trener Mieczysław Szymajda zgłosił kradzież na policję.

Młoty miały wagę od 2 do 10 kg. W sumie ważyły 75 kg. Praktyką stosowaną w klubie było pozostawianie ich na polu treningowym (prywatnym terenie poza boiskiem) na cały dzień, ponieważ innym rozwiązaniem byłoby zabieranie je stamtąd do siłowni w szkole po każdym treningu. To byłoby kłopotliwe.

Mieczysław Szymajda dziwi się, do czego może być komuś potrzebnych 16 młotów. Czy ktoś chce nimi ćwiczyć czy sprzedać je na złom? Dla niego sprawa jest przykra, ponieważ sprzęt ten zbierał przez wiele lat. Z powodu kradzieży zmuszony jest jechać do Piotrkowa Trybunalskiego – gdzie młoty są produkowane i kupić po jednej sztuce w każdej wadze, ponieważ młodzież nie będzie miała jak ćwiczyć rzutu młotem. W „Błyskawicy” tę dyscyplinę trenuje 18 zawodników, z których 5 ma już na swoim koncie spore sukcesy.

Cena jednego młota wynosi od 300 do 500 zł.

7 komentarzy

  1. Mietek juz tak nisko upadl ze sam wywiozl je na zlom. Rzucali je w pokrzywy pod knajpe a teraz wielka kradzież. Żałosny jesteś Mieciu

  2. Jolu,dlaczego walisz Edkowi po imieniu?

  3. milicja czuwa,ormo kradnie

  4. Kupa chuja z Ciebie Edku !

  5. Co na to policja? Niektórzy policjanci ochraniają na nasz koszt bandyckie ORMO z Bochenia,
    które komisarz wojskowy wywalił dyscyplinarnie za bandytyzm z ORMO.

  6. A miał mieć nr rejestracyjne auta ?? Ośmieszył się wpisem na Fb