W trzech turach musiało odbyć się, w środę 10 lipca, w sali radzieckiej łowickiego ratusza, wręczenie stypendiów naukowych dla najlepszych uczniów łowickich szkół podstawowych.

Najpierw, o godzinie 11.00, ratusz odwiedzili uczniowie z klas od czwartej do szóstej. Stypendia z tej grupy otrzymało 60 uczniów, wielu z nich przyszło na uroczystość z rodzicami, dziadkami czy też braćmi i siostrami.

W kolejnej turze docenieni zostali uczniowie klas III gimnazjalnych – 36 uczniów, a w trzeciej – 76 uczniów klas VII – VIII.

W pierwszej grupie uczniów najlepszą średnią może pochwalić się Jagoda Znyk ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łowiczu. Do niedawna będąca uczennicą szóstej klasy, uzyskała średnią w wysokości 6,0. Jest jedną z sześciu „Perełek” – jak to określił burmistrz – mając na myśli uczniów klas IV – VI, którzy uzyskali średnią powyżej 5,5.

Publikujemy listę nazwisk uczniów, którzy je otrzymali.
stypendia_lowicz.docx

6 komentarzy

  1. Ostatni raz ich widzi KJK

    Gratuluję tym zdolnym ludziom. Szkoda, że niewielu z nich tu zostanie. Co się dziwić skoro kluczowe stanowiska w mieście zajmują starcy osadzeni w układach. Jak się trafi ktoś zdolniejszy, to go wyrównają, albo zgnoją. MY TU MAMY WŁASNYCH FACHOWCÓW grzmiał KJK do Sobczaka podczas debaty w ECO. Oznacza to, że NASI dostaną stołek, a zdolni pojadą w świat. Zobaczcie na UM, skład rady,stanowiska kierownicze podległe UM, powiat, etc. Dlatego życzę tym młodym ŚMIAŁOŚCI w realizacji planów emigracji.

  2. Gratuluję zdolnej Młodzieży

  3. Patriota

    Przyczyną wyludniania się Łowicza jest za wysoki poziom nauczania, przemilczając oczywiście jakość burmistrzów.

  4. Gratuluję

  5. Stypendia to powinny być raczej dla najmniej zdolnych uczniów, bo w ich przypadku jest szansa, że jak dorosną zostaną w Łowiczu. Stypendia dla najzdolniejszych to inwestowanie w duże miasta, więc z punktu widzenia Łowicza pieniądze zmarnowane.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.