Organizatorzy rajdu po Puszczy Bolimowskiej, szlakiem Powstania Styczniowego, nie mogą narzekać za frekwencję.

Dzisiaj, 11 lutego około godz. 11, na 12-kilometrową trasę rajdu prowadzącą do Bud Grabskich wyruszyło 175 osób w szerokim przedziale wiekowym, w tym 6 grup zorganizowanych: z łowickich gimnazjów nr 1 i 2, Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łowiczu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Kiernozi oraz z ZHP.

Uczestnicy spotkali się o godz. 10. w Joachimowie-Mogiłach, pod pomnikiem upamiętniającym bitwę, którą oddział powstańczy pod dowództwem Władysława Stroynowskiego stoczył z wojskami rosyjskimi 7 lutego 1863. Pomnik upamiętnia 15 powstańców, którzy w tej bitwie zginęli.

Historię powstania, ze szczególnym akcentem na wątki łowickie i bolimowskie przypomniał komandor raju Adam Szymański. Potem głos zabrali wójt gminy Bolimów Stanisław Linart oraz dyrektor Bolimowskiego Parku Krajobrazowego Stanisław Pytliński – obaj wyrazili zadowolenie z tego, że tak liczna grupa przybyła uczcić pamięć powstania i spędzić czas w puszczy. Dyrektor BPK przypominał, jak należy zachowywać się w lesie, natomiast wójt gminy Bolimów zaprosił wszystkich, przed wyruszeniem na trasę, na rozgrzanie się gorącą grochówką.

Więcej o rajdzie napiszmy w czwartkowym numerze Nowego Łowiczanina.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.