Rozpoczęty niedawno rok jest czasem szczególnym w życiu Henryka Wojtysiaka. 1 stycznia br. minęła dwudziesta rocznica abstynencji głownianina.

Choć 1 stycznia kojarzony bywa z momentem postanowień noworocznych, większości z nas zapał do ich realizacji mija zaledwie po kilku dniach lub tygodniach. Obchodzony przez Henryka Wojtysiaka jubileusz 20-lecia jest jednak dowodem na to, że swoje życie rzeczywiście można odmienić na lepsze.

Podczas balu rocznicowego do tańca zachęcał zespół "Sekret" z Głowna. Niektóre spośród znanych przebojów zaśpiewał zaprzyjaźniony z jubilatem Sylwester Kujawiak. fot. Agnieszka Wojcieszek
Podczas balu rocznicowego do tańca zachęcał zespół “Sekret” z Głowna. Niektóre spośród znanych przebojów zaśpiewał zaprzyjaźniony z jubilatem Sylwester Kujawiak. fot. Agnieszka Wojcieszek

– Dla mnie na zawsze ważną pozostanie data 1 stycznia 1999 roku, bo wtedy podjąłem decyzję o zaprzestaniu picia i całkowitym porzuceniu dotychczasowego stylu życia. Było mi to bardzo potrzebne. Jeśli ktoś pragnie stać się lepszym człowiekiem, nie musi na to czekać do przyszłego miesiąca, roku czy stulecia. Każdy moment jest dobry, by zacząć wszystko od nowa – podkreśla Henryk Wojtysiak.

A jak on zaczynał i jak zmieniło się jego życie – przeczytasz w najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa.

1 komentarz

  1. Andrzej M.

    To ten Wojtysiak co był policjantem?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.