Biskup łowicki Andrzej Dziuba przewodniczył dzisiejszej mszy św. o godz. 17 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza na Bratkowicach, podczas której dziękowano za dar pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Łowicza. Przedwczoraj – 14 czerwca – minęło 20 lat od tych wydarzeń.  

W swoim kazaniu ordynariusz mówił o tajemnicy Trójcy Świętej i tajemnicy wizyt sprzed 20 lat, za którą obecni na Liturgii jeszcze raz podziękowali – modlitwą i brawami. 

Podczas uroczystości pobłogosławiona i poświęcona została tablica pamiątkowa zamontowana na frontonie kościoła. Dokonali tego biskupi Andrzej Dziuba i Wojciech Osial oraz proboszcz ks. Wiesław Wronka. Następnie wszyscy śpiewając “Barkę” (którą zagrała orkiestra dęta z OSP Łyszkowice) przeszli na miejsce papieskiej celebry. 

4 komentarze

  1. ofiara mafii łowickiej

    Cytuje słowa śp. JPII – “Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi tej ziemi ” a ja dodam …. ŁOWICKIEJ ZIEMI

  2. Polecam też książkę ” Sodoma ” jest super.
    A jaka będzie impreza w razie dekanonizacji?

  3. Polecam książkę Ojciec Nieświęty. Dość dobrze udokumentowana literatura. Niedawno czytałem wpisy Łowiczan, którzy nie poszli na pogrzeb b. Orszulika, bo ukrywał złych i w ogóle nie zasłużył. Pomny tego polecam ww. książkę. Szczególnie wątek zażyłości JPII z Marcialo Macielem. Ten drugi, jak przyznał to sam Watykan, był zwyrodniałym zboczeńcem. JPII o tym wiedział, bo dostawał informacje, a mimo to wychwalał drania i stawiał za wzór dla młodzieży. Miłej lektury.

  4. Jak ładnie wyszedł

    Oczywiście prywatna kronika KJK działa. Nie może brakować zdjęcia KJK w NŁ. Tam gdzie jest źle i NŁ o tym pisze, nigdy nie widać zdjęcia KJK, żeby się chłop ludziom źle nie kojarzył. Dla przykładu – wiadomość o śmierdzącej oczyszczalni – brak zdjęcia i brak nawet najdrobniejszego odniesienia do władz miasta. Było tylko, że prezes oczyszczalni nic nie może poradzić. Ech szkoda gadać…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.