OSP Mąkolice  znalazła się pośród 166 jednostek z całego województwa, które otrzymają finansowe wsparcie z budżetu samorządu województwa łódzkiego. Pierwszym, który podpisał umowę z marszałkiem Grzegorzem Schreiberem,  był wójt gminy Głowno Marek Jóźwiak. 

Źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi

Jak poinformował Urząd Marszałkowski w Łodzi, oficjalne podpisanie dokumentu nastąpiło 5 lipca. Jednostka OSP Mąkolice otrzyma 20 tys. zł na nową motopompę.

Marszałek Województwa Łódzkiego podpisze łącznie 93 umów z gminami, które otrzymają od kilku tysięcy do 23 tys. zł na drobne doposażenie działających na ich terenie jednostek OSP. W grupie tej jest również miasto Głowno i gmina Stryków. 

Więcej na ten temat w najbliższym, gazetowym wydaniu WG. 

10 komentarzy

 1. Zasadność zakupów to inna sprawa. Niestety pewnie trudno ją zweryfikować, nawet w perspektywie kilku lat.

 2. znowu wyszedł przysłowiowy bigos..haha

 3. kolejna motopompa na gminę Głowno potrzebna tylko i wyłącznie druhom z Mąkolic na zawody raz w roku bo samochody posiadają z automotopompą…brawo pomysłowości.. można lepiej było te pieniądze zagospodarować np. na zakup nowych mundurów lub środków ochrony dla strażaków-ratowników

  szkoda gadać

  • Najmądrzejszy doradca. Proszę słuchać

  • A w czym jest problem? Ktoś im narzucił ten akurat zakup? Z tego tekstu wynika, że sami określili, że brakuje im motopompy. Inne OSP wybrały inne rodzaje zakupów. Nie wiem zresztą co to za rodzaj motopompy, ale może chcą ją wykorzystywać np. do wypompowywania wody z zalanych domów, a te samochodowe nie są do tego najwłaściwsze?

   http://lodz.tvp.pl/43361744/osp-makolice-otrzyma-dofinansowanie-z-samorzadu-wojewodztwa-lodzkiego
   “Strażacy z Mąkolic dofinansowanie przeznaczą na nową motopompę. W pozostałych jednostkach pojawią się m.in. nowe defibrylatory, specjalistyczne ubrania, przecinarki i pompy szlamowe.”

   • Życie pokaże…z tego co kojarzę to taka już gmina kupiła z UM w ubiegłych latach i chyba nieużywana stoi w Ostrołęce lub Lubiankowie…i to nie była pompa do brudnej wody tylko typowa strażacka która kiedyś była na wozach

  • Nie ma czegoś takiego jak “automotopompa”.