Torty w kształcie kota i psa, pyszne dania kuchni wegańskiej, tradycyjne „Sto lat” w wykonaniu Towarzystwa Śpiewaczego „Anna” z Łodzi i mnóstwo przybyłych gości -­­ tak dziś, 9. września, świętuje swoje 20. urodziny Przytulisko dla Zwierząt w Głownie.

Na miłośników czworonogów czekają dziś bezpłatne porady weterynaryjne, akcja chipowania zwierząt, a dla dzieci kącik atrakcyjnych zabaw. Zwolennicy kulinarnych eksperymentów mogą ponadto spróbować specjałów kuchni wegańskiej, przygotowanych przez wolontariuszy Przytuliska.

– Kuchnia wegańska może być smaczna i niedroga. Jeśli wykształcimy w sobie prawidłowe nawyki łatwością przygotujemy wiele potraw. Dziś proponujemy smalec z fasoli ze skwarkami z kaszy gryczanej, pastę ze słonecznika z suszonymi pomidorami, koreczki z wędzonego tofu, a na deser pudding chia i wegańskie ciasta. Chcemy do takich przysmaków przekonać innych – zauważają Asia i Marcin Majchrzakowie.

Urodziny Przytuliska przyciągnęły dziś mnóstwo osób. Wspólna zabawa potrwa do godzin wieczornych.

3 komentarze

  1. Powinni po prostu uśpić te psy i po problemie. Kasy tyle idzie, a ludzie nie mają pieniążków na piwo czy wódkę. A to wegańskie jedzenie to straszne gówno, nic nie zastąpi pysznej puszki turystycznej, albo smalcu z kota.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.