W niedzielne popołudnie 8 grudnia odbyła się promocja książki opisującej biogramy 155 mieszkańców gminy Pacyna, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla rozwoju gminy.

Andrzej Matuszewski i Katarzyna Kozłowska podpisywali książkę. Na zdjęciu w kolejce za autografem: Sławomir Wiak, rektor Politechniki Łódzkiej oraz Stanisław Kwiatkowski, dyrektor szpitala w Płocku. fot. Dorota Grąbczewska

Autorzy zadali sobie trud i na spotkanie promocyjne zaprosili wielu członków rodzin prezentowanych osób. Nic dziwnego, że na promocję książki zorganizowanej w Szkole Podstawowej w Pacynie przybyło ok. 200 osób.
Wśród gości przybyli m.in. Sławomir Wiak – rektor Politechniki Łódzkiej od 2016 roku, profesor nauk technicznych, Stanisław Kwiatkowski były sekretarz gminy w latach 1982-1990 oraz wieloletni dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Płocku, Waldemar Pawlak, były premier RP, poseł na sejm kilku kadencji i prezes Zarządu Głównego ZOSP RP, Krzysztof Filiński.

Więcej o promocji tej niezwykłej książki przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina oraz w wydaniu cyfrowym.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.