Do końca sierpnia trzy łowickie place zabaw: przy ul. Miodowej, Włókienniczej i Czajki będą doposażone w nowe urządzenia. Ratusz wyda na to zadanie 200 tys. zł.

Plac zabaw na os. Górki.

Na Miodowej, przy istniejącym placu zabaw powstanie sześć urządzeń fitness. Na placu zabaw zostanie ustawiona mała wieża zabawowa ze zjeżdżalnią oraz dwie trampoliny.
Na placu na Czajkach będzie ustawiona miniwieża zabawowa z trzema zjeżdżalniami, dwie trampoliny i lampa solarna do oświetlenia placu. Oprócz tego nawieziony zostanie piach.
Na placu zabaw przy ul. Włókienniczej stanie duża wieża zabawowa, trzy urządzenia fitness, jedna trampolina i trzy latarnie solarne.

Zadania te zgodnie z wolą mieszkańców osiedli Górki oraz Przedmieście zostaną sfinansowane w ramach budżetu obywatelskiego. Wszystkie prace wykona firma DR Spil Polska z Katowic.

18 komentarzy

 1. Taki mądry, a nie wiedział.

 2. Łowiczak trzeźwo myślący

  A dla kogo te place zabaw? Przecież to wyrzucenie pieniędzy w błoto. To tak jak z tym lotniskiem w Radomiu. Teraz będzie kawał: plac zabaw w Łowiczu 😂

 3. Gdzie bawiący się?

  Co do żłobka, to kiedyś polecałem odwiedzenie strony żłobka i przedszkola w Rawie Mazowieckiej. Łowicz w tym zakresie jest milion lat świetlnych w tyle. Podobnie Skierniewice. Ludzie nie znajda dobrej pracy w Łowiczu, to fakt. Jadą więc do Łodzi lub WWA. Tu mamy więc sypialnię, ale ta sypialnia może być fajna i przyjazna. Zarobione w WWA pieniądze można wydać tu. Jednak nie ma jak? Wracam z WWA i już wszystko zamknięte, poza marketami. Basen żal. Palcówki edukacyjne liche. Oferta kulturalna od sasa do lasa. Rekreacja – jaka, gdzie? Zieleni prawie brak.

 4. Gdzie bawiący się?

  Łowicz o 9 lub 10 przypomina wyludniony Ciechocinek. Nawet teraz podczas wakacji. Populacja młodych ludzi spada. Tym samym dzieci mniej. Jeśli już na coś dać, to na infrastrukturę, która pomoże ludziom tu zostać. Młodzi rodzice mają do dyspozycji żłobek, bardzo mały, niedofinansowany i słaby. Przedszkola co prawda są, ale oferta marna skoro kokosy robi prywatne przedszkole. Dalej szkoły podstawowe bez dostatecznych stołówek, świetlic, itp. Tu miasto ma statutowe obowiązki. Tu też powinno dołożyć większej staranności.

 5. Już starczy tych placów zabaw. Teraz trzeba rzucić kasę na służbę zdrowia, na nowe metody leczenia, zwłaszcza na onkologię. Żałosne jest to, że ciska się lekką ręką 200tys na bzdury, a za chwilę ktoś będzie prosił o zrzutkę na lek, ratujący życie, którego nfz nie refunduje.

 6. Łowiczak trzeźwo myślący

  Na place zabaw tyle wydawać? Ja cię kręcę. A szpital? Może tak na Służbę zdrowia sypnąć. Na aparaturę medyczną albo darmowe leki dla pacjentów którzy na oddziałach muszą mieć swoje. Paranoja. Już z tymi dzieciakami się powściekali

  • W budżecie miasta są różne pozycje – jedne na szkoły, inne na place zabaw, utrzymanie dróg, itd. Zdrowie jest ważne, jednak to nie urząd miasta finansuje działalność szpitala tylko starostwo. Zamiast żniw w Maurzycach można dać pieniądze na szpital, niestety to kropla w morzy potrzeb.

   • Uprzejmie proszę o przeczytanie artykułu ze zrozumieniem. I również proszę o nie wypisywanie nieprawdziwych informacji.

 7. Darek Mroczek

  Przepraszam za błęy ortograficzne ale nie mam diety i nie stac mnie na okulary..ale jest mi przykro że na inych osiedlach cis się dzieje gdy kuedys Starzynskiego by£o przykładem..a dziś marazm

 8. Darek Mroczek

  Pierwsze place zabaw pierwsze dni dziecka były na Starzyńskiego Darku Zosiu wstyd. że nue opłaca Wam się jyż po wyborach hak zostaluscie rafnymi działać

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.