Można robić, to co się lubi, być w tym naprawdę dobrym i zostać docenionym. Udowadnia to Dominika Stanisławska z I LO, która została laureatką Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego USKI za swoje sukcesy w yoyo.

Stypendium przyznawane jest uczniom za osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne lub w przypadku szczególnych zasług dla regionu.

Zdolnego ucznia zgłasza do programu stypendialnego szkoła. Następnie na stronie USKI odbywa się głosowanie, a spośród osób z największą ilością głosów są wybierani stypendyści. Każdy z nich otrzymuje 150 zł przez 5 miesięcy (łącznie 750 zł).

Przypomnijmy, że Dominika Stanisławska zdobyła II miejsce podczas tegorocznych Mistrzostw Europy w yoyo. Stypendium zamierza zainwestować w wyjazd na przyszłoroczne mistrzostwa do Czech, na który chciałaby powtórzyć tegoroczny wynik lub nawet go poprawić.

2 komentarze

  1. wow. Ile ppieniędzy

    • Nie liczy się ile, sam fakt że ktoś to docenia wiele znaczy. Nasze miasto ma program stypendialny dla różnych grup wiekowych i jakoś ani widu ani słychu o osiągnięciach tych ludzi, dostają chyba tylko dlatego, że są swojaki, żałosne.