Dziś w piątek, 10 maja, od godz. 16. na Nowym Rynku trwa Dzień Otwartych Funduszy Europejskich zorganizowany w związku z 15-leciem Polski w UE. Zabawa, w czasie której na scenie wystąpi Cleo i zespół Loka, potrwa do godz. 22.

Na rynku rozpoczęły się właśnie pokazowe rozgrywki gry w koszykówkę z udziałem zawodników UMKS Księżak i MUKS Widzew. Do godz. 19. wystąpią lokalne grupy i artyści:  Zespół Pieśni i Tańca „Koderki”, Zespół Śpiewaczy „Ksinzoki” oraz Studio Piosenki Kariny Sędkowskiej-Staszewskiej. Prezentacje będą przeplatane rozmowami z przedstawicielami instytucji i firm, które są lokalnymi beneficjentami środków unijnych.

W programie są też atrakcje dla całych rodzin m.in. konkursy wiedzy o funduszach unijnych z nagrodami, strefa dla dzieci z darmową watą cukrową i popcornem, warsztaty fotograficzne, pokoje zagadek unijnych (tzw. escape room) i strefa informacyjna dla potencjalnych beneficjentów.

Wieczorem zaplanowano koncerty Loka i gwiazdy wieczoru – Cleo. Imprezę prowadzi Jacek Kawalec znany m.in. z „Randki w ciemno” i serialu „Ranczo”.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.