Dziś w niedzielę, 9 czerwca, po raz ósmy społeczność parafii św. Macieja Apostoła w Bełchowie bawiła się na festynie rodzinnym “Bełchowskie Familijki”.

Na zielonym terenie, w sąsiedztwie bełchowskiej świątyni, rozbrzmiewała dziś muzyka i śpiew w wykonaniu m.in. Zespołu Śpiewaczego “Bednary”, Strażackiej Orkiestry Dętej, scholi dziecięcej z Bełchowa prowadzonej przez Agnieszkę Patyńską, Studia Piosenki i Zespołu Ludowego „Bełchowskie Nutki” działającego przy Filii GOK w Bełchowie.

Nie zabrakło też dobrego jedzenia przygotowanego przez panie z OSP Dzierzgów, KGW Polesie, czy Stowarzyszenia Kobiet ze wsi Sierakowice Lewe i Sierakowice Prawe.

Dla dzieci przygotowano wesołe miasteczko z dmuchańcami, euro-bungee i karuzelą, było też malowanie twarzy oraz gry i konkursy. Atrakcją dodatkową był pokaz sokolniczy w wykonaniu Krzysztofa Staniszewskiego spod Domaniewic.

Około godz. 19. rozlosowano nagrody w loterii fantowej, na którą przygotowano kilkaset losów. Do wygrania był telewizor LED, wideorejestrator oraz tablet.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.