Bardzo dobra wiadomość dotarła do nas wczoraj: potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje z przedwczoraj: Łowicz, powiat i okoliczne gminy otrzymają łącznie aż 25 milionów złotych z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych na planowane przez siebie inwestycje drogowe.

Konferencja prasowa m.in. w sprawie Funduszu Dróg Samorządowych odbyła się w czwartek, 5 września.
Konferencja prasowa m.in. w sprawie Funduszu Dróg Samorządowych odbyła się w czwartek, 5 września.

Wnioski były składane wiosną, wojewoda ogłosił listę dofinansowanych przedsięwzięć wczoraj. Ile pieniędzy i na które drogi dostał Łowicz, ile i na które poszczególne gminy oraz starostwo powiatowe – przeczytasz w obszernym artykule w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina, dostępnym także w wydaniu cyfrowym.

O pozyskaniu pieniędzy na drogi poinformował również oficjalnie w czwartek, 5 września, na porannej konferencji prasowej, starosta łowicki Marcin Kosiorek. Uczestniczyli w niej m.in. również poseł Tadeusz Woźniak, senator Przemysław Błaszczyk oraz radny Sejmiku Wojewódzkiego w Łodzi Waldemar Wojciechowski.

Nasze wcześniejsze informacje:

Ratusz otrzyma 5 milionów rządowej pomocy na drogi

11 komentarzy

 1. ale sie pisuarki lansuja ale sie lansuja

 2. Boże widzisz i nie grzmisz Wojciechowski na posła. Lecz Naród łowicki jest mądry i potrafi odróżnić ziarno od plew.

 3. Janusz transportu

  Komuś się przytylo komuś lat przybylo a Pani Ania trzyma się jak nastolatka pozdrawiam

 4. Sporo czasu zajmie potem
  odPISowanie Polski, ale trzeba będzie!

 5. w Kocierzewie przed wyborami samorządowymi drogę zrobili między Północnym a Kościelnym ,ale zapomnieli że most zarwany .Teraz asfalt zrywają i nowy most robią dziwnym przypadkiem znów przed wyborami . Nie ważne zbędne koszty liczy się tylko ,,KORYTO”

 6. kampania wyborcza w toku… żenada… za każdą dotacją konferencja prasowa i “szychy” z PIS. pytanie kto z tych na zdjęciu miał realny wpływ na te dotacje… już się tego oglądać nie da.

 7. Zaj(…)e miejsce wybraliście na konferencję prasową. Przystanek za Ratuszem. Piękny przyklad PRL-u i kondycji PKS-u, ktòry dogorywa.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.