Jednym z punktów w porządku wznowionych dzisiaj, 7 listopada, obrad sesji Rady Miejskiej w Łowiczu będzie dyskusja nad przyszłością i kształtem Młodzieżowej Rady Miejskiej. Sprawa ta wzbudza gorące emocje wśród młodzieży.Ponieważ władze powiatu łowickiego powołały w tym roku Młodzieżową Radę Powiatu, część radnych miejskich chce zasadniczej zmiany w statucie Młodzieżowej Rady Miejskiej. Projekt zakłada, że w MRM mieliby zasiadać uczniowie szkół podstawowych, a nie – jak dotychczas – szkół średnich.

Co myślisz o proponowanych zmianach w statucie Młodzieżowej Rady Miejskiej?

Loading ... Loading ...

O wprowadzenie do porządku obrad tego punktu, chociaż projekt nie był wcześniej omawiany w komisjach stałych, zabiegali radni klubu PiS i Niezależni, wspieraniu przez radnych klubu Łowickie.pl. Jak mówił składający wniosek radny Jakub Wolski – w nowej Młodzieżowej Radzie Miejskiej mogliby zasiadać uczniowie VII i VIII klas szkół podstawowych, jak to jest w wielu innych miastach.

Entuzjastą tego pomysłu nie jest m.in. Szymon Szaleniec, przewodniczący MRM w ubiegłej kadencji. – Dzisiaj byłem świadkiem jak partia PIS wkracza w nasze miasto, zmowa radnych pisowskich w mieście i powiecie doprowadza do zniszczenia organu na który pracowałem dwa lata – napisał po ostatniej sesji na swoim Facebooku.

Ponadto list popierający MRM w Łowiczu w obecnym kształcie wystosowali także członkowie zaprzyjaźnionej Młodzieżowej Rady Miejskiej w Redzie.

Do Rady Miejskiej w Łowiczu została skierowana petycja o niedokonywanie zmian w statucie MRM, pod którą podpisało się 250 osób. Podpisy były zbierane w szkołach. 

Aktualizacja (godz 17.30) 

Rada Miejska przyjęła projekt uchwały radnych klubu PiS i Niezależni, zmieniający statut Młodzieżowej Rady Miejskiej. Będą w niej zasiadali uczniowie szkół podstawowych. 

Za przyjęciem uchwały głosowało 13 radnych, 7 było przeciw przy 1 głosie wstrzymującym się. 

Grupa 10 młodych osób, która obserwowała przebieg głosowania nie kryje rozgoryczenia. Są w tej grupie członkowie poprzedniej kadencji MRM, a także osoby wybrane w już przeprowadzonych (jak się okazuje nieważnych) wyborach do tej kadencji.

 

24 komentarze

 1. Oj Kaliński, Kaliński na co Ci to?

 2. Łowickie .pl – ciekawe kto na was zagłosuje w następnych wyborach???

  • Masz rację z pewnością zapłacą frycowe za Mariusza (przeciw KJK, za KJK, a nie! znowu przeciw KJK) oraz za ten słaby ruch z MRM. Jednak trochę nie dziwi ich reakcja. W końcu jak się ma od wielu lat taki duet samouwielbienia jak KJK i BB, to nerwy puszczają. KJK zawłaszczył miasto. Śmieje się w twarz radnym myślącym inaczej, więc opozycja jak się dorwała do decydowania będzie na każdym kroku waliła KJK między oczy.

 3. Cipuś ogarnij się,
  chłopaki nie płaczą 😢

 4. Sprawa bardzo polityczna. Obrzydliwa. Trzeba zapamiętać tych co to uczynili.

 5. Oczywiście do rady dostanie się synek Wolskiego lub Wiśniewskiego,obaj osmoklasisci. Radni bezradni😃

  • Cipek z Olej i Bończakiem piękne świadectwo dają na tym forum. Hejtowanie się dzieci radnych to wybitny wkład w demokrację i obronę konstytucji.
   Brakuje tylko Kasi Słomy i jej walki z hejtem.
   Łączy nas hejt!

 6. Przedszkolaki tez powinny mieć swoja rade i niemowlaki a potem te nienarodzone jeszcze i diety powinny byc i poważnie to jakoś tak absurdalnie to juz wyglada 😬….chociaż ciagle sie słyszy ze dzieci sa najważniejsze to moze i sa 😔 bo dorośli sa coraz głupsi i to jest pewne !

 7. Jak w filmie Barei ta cała rada…

 8. Dariusz Mroczek

  Moje zdanie w sprawie Młodzieżowej Rady Miasta jest konsekwetne- Poczytajcie Króla Maciusia

 9. JESZCZE WŁASNYCH GACI NIE POTRAFIĄ PRAĆ, ALE JUŻ BĘDĄ RZĄDZIĆ.

 10. Nie chcą młodzieży ze szkół ponadpodstawowych bo to może być ich konkurencja w wyborach,wielu z nich jeszcze będąc w szkole nabierze praw wyborczych i mogą wystartować na radnych więc trzeba zablokować taką możliwość tym młodym ludziom aby stali się rozpoznawalni już na tym etapie.Natomiast uczniowie szkól podstawowych powinni ewentualnie działać w jakichś komisjach jeżeli są zainteresowani polityką ale to jeszcze dzieci.

 11. Niech uczniowie szkół ponadpodstawowywch spojrzą uczniom szkół podstaowwych w oczy i powiedzą, że nie mają prawa być w młodzieżowej radzie bo są gówniarzami i ze nie mają zadnych praw.

  • A dała by pani / pan cukierka dziecku z cukrzycą?
   Prawa mają wszyscy, ale czemu sytuacją łowicza mają rządzić jeszcze, no umówmy się, dzieci. Z bardzo prostego powodu:
   MRM Działało. I to głównie bolało naszych radnych, że mrm angażowało łowicz, coś wnosiło. Ale to wszystko kosztuje, a co zrobić żeby kosztowało mniej i zwiększyć wypłaty polityków? Przekazać władzę komuś, kto nie umie się nią posługiwać, gdzie powiedzenie jednemu dziecku, że coś noe wypali potrafi zniszczyć całe plany. Liceališci natomiast skrupulatnie wszystko przygotowywują, politycy nie mają nic do zarzucenia bo są najwyraźniej słabsi, mają już własne poglądy, opinie o danej partii, a jak coś nie pasuje to…. Zmiany 😉

 12. Pis będzie promował swoje jednostki w radzie powiatu a potem wsadzi ich na listy wyborcze, zobaczycie!

  • Racja! i nie chce by inni młodzi się promowali pzy okazji zasiadania w Młodzieżowej radzie miasta bo to może być konkurencja dla ich pioneczków.

  • PiS razem ze swoim nowym KOALICJANTEN łowickie pl. Nie trudno nie zauważyć tego nagłego przypływu miłości! Na transmisjach wręcz kawusię sobie serwują łowickie pl i pis

  • Czyli zrobi dokładnie to samo co ŁNŁ w mieście.

   • Jakoś nie zauważyłem by ŁnŁ wchłonął wszystkich młodych z rady i był partią polityczną. Poczekamy, zobaczymy ;p

 13. Powinno się wziąć pod uwagę głosy młodzieży bo straty wizerunkowe w przyszłości przy jakich kolejek rozwiązaniach siłowych mogą być o wiele ważniejsze niż chwilowa satysfakcja

 14. ofiara mafii łowickiej

  Moja Rada Młodzieżowa / sama się zawiazała / działała krótko ( pół roku ) ale owocnie. Przez 10 lat nie otrzymałem tylu wiadomości co przez w/w okres- konkretnych detali. Dziękuje.

 15. Czas wydorośleć Cipeczku
  🤣🤣🤣

 16. Zdziwicie się jak PiS weźmie Wasze zdanie pod uwagę, hahaha

 17. Brawo młodzież! Nie dać sie! Macie prawo! Niech was szanują!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.