W klubie HopKultura przy Łowickim Ośrodku Kultury w piątkowy wieczór odbyło się spotkanie autorskie z pisarzami i muzykami Marcinem Świetlickim i Mariuszem Czubajem. 

fot. Tomasz Matusiak
fot. Tomasz Matusiak

 

Bohaterowie spotkania to postaci niezwykłe dla polskiej kultury, związane z zespołem Zgniłość (jutro koncert w Kutnie). Marcin Świetlicki niezmiennie kojarzony jest z grupą muzyczną Świetliki, poezją i pisarstwem, zaś Mariusz Czubaj to pisarz, autor powieści kryminalnych, ale także saksofonista, antropolog i karateka.

W HopKulturze spotkali się z publicznością, aby w bardzo luźnej atmosferze opowiedzieć o swoich inspiracjach, życiu oraz ostatnich książkach. Świetlicki o trzynastej książce poetyckiej, pt. „Ale o co ci chodzi?” a Czubaj o powieści kryminalnej „Około północy” – ale to tylko niektóre tematy poruszone w ciągu przeszło dwugodzinnego spotkania. Były też muzyczno-poetyckie przerywniki w narracji. Publiczność skorzystała z możliwości aby zadać bohaterom spotkania sporo pytań, z czego niektórzy skorzystali wyątkowo skwapliwie.

Spotkanie odbyło się w ramach festiwalu Tipes Topes. W sobotę, 16 listopada, o godz. 20 w klubie rozpocznie się koncert kwintetu Alameda 5. Bilety w cenie 20 zł, zaś w niedzielę, 17 listopada, o godz. 18 w kinie Fenix zaplanowano projekcję filmu „Obywatel miłość”, który pokazuje nieznane oblicze Grzegorza Ciechowskiego, lidera i wokalisty zespołu Republika. Bilety w cenie 15 zł.

 

2 komentarze

  1. Zgadzam się z Alicją.

  2. Niestety słabe to było 🙁

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.