Dziś Wielkiej Orkiestra Świątecznej Pomocy gra także na terenie gminy Bielawy. W szkole w Starym Waliszewie odbyły się licytacje fantów, były występy uczniów i rozgrywki sportowe.

Celem tegorocznej zbiorki charytatywnej WOŚP jest pozyskanie środków na “wyrównywanie szans w leczeniu noworodków”, co ma być realizowane poprzez doposażenie podstawowych oddziałów neonatologicznych w szpitalach.
Na terenie gminy Bielawy zarejestrowane zostały dwa sztaby orkiestry – jeden przy Urzędzie Gminy, a drugi – przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Waliszew i Okolic w Starym Waliszewie. Szefową liczącego 27 wolontariuszy sztabu bielawskiego jest Małgorzata Obórka, a sztabu waliszewskiego – Justyna Dałek.

Sztab w Waliszewie, oprócz udziału w kweście ulicznej, tradycyjnie przygotował również atrakcje na terenie szkoły: występy, licytacje i rozgrywki sportowe. Wydarzenia te odbywały się na sali gimnastycznej, a na parterze szkoły działał też orkiestrowy sklepik, gdzie za datek do puszki WOŚP można było nabyć m.in. rękodzieło wykonane przez uczniów lub poczęstunek.
Licytacje poprowadził prezes stowarzyszenia Cezary Olejniczak. Najdrożej, za 150 zł, sprzedał się okazały tort, podarowany na akcję przez panią Wielemborek.
Nabywców znalazły wszystkie fanty przekazane na licytację.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.