Mimo padającego deszczu w czasie wieczornej imprezy z okazji 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy plac Łukasińskiego w Strykowie zapełnił się ludźmi. 

Na plenerowej scenie występowali muzycy disco polo, a później zespół Amol Band, grający covery światowych przebojów. Wokół placu przed Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Strykowie ustawiono stoiska ze strażackim bigosem, smakołykami KGW ze Swędowa, Strykowskiej Grupy Motocyklowej, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz państwa Jędrzejczaków ze Starego Imielnika. Był też orkiestrowy sklepik z książkami, zabawkami i różnymi gadżetami. 

Fot. EWR

Strażacy z jednostek ochotniczych organizowali przejazdy swoimi wozami, a OSP Kiełmina – konkurs w budowaniu wieży ze skrzynek, po których należało się wspinać (w uprzęży zabezpieczającej przed upadkiem).

W sali OKiR wolontariusze mogli się ogrzać, tutaj też komisyjnie liczono pieniądze z puszek – na godz.22.00 było 38.431 zł.

W poniedziałek około godz. 10.00 od szefa strykowskiego sztabu orkiestry otrzymaliśmy informację o nieoficjalnych jeszcze wynikach zbiórki, która dała w tym roku 66.551,52 zł. Aktualne wyniki pod linkiem WOŚP Stryków

Występy na scenie przeplatały licytacje i losowania nagród. 

O godz. 20.00 z pomocą strażaków (ich włączonych kogutów i syren) posłano światełko do nieba.

Po światełku wszystkim obecnym wolontariuszom strykowskiego sztabu wręczono na scenie pamiątkowe medale. 

Wolontariusze z medalami. Fot. EWR

A tak było wczesnym popołudniem na podstrykowskim Torze Łódź w Kiełminie, gdzie na rzecz WOŚP licytowano przejazdy z kierowcami rajdowymi. 

Kryminalny incydent

Niestety, w trakcie finału w Strykowie doszło do przypadku napaści na wolontariusza, rozerwania puszki i zrabowania jej zawartości w kwocie około 200 zł. Troje napastników zatrzymano, ze względu na ich młody wiek (są niepełnoletni) sprawa zostanie przekazana do rozpatrzenia przez Sad Rodzinny i Nieletnich. Odzyskano 152 zł.

 

Komentowanie nie jest możliwe.