Zakłady bukmacherskie mogą dostarczyć wyśmienitej rozrywki. Warunek jest jeden – musisz wiedzieć, jak z nich korzystać.

  1. Kursy – o co z nimi właściwie chodzi?

  2. Jakie dyscypliny możesz obstawiać?

  3. Zakłady bukmacherskie – jak zacząć?

Emocje, możliwość zarobienia całkiem dużej sumy i spieniężenia swojej pasji do sportowych rozgrywek – to główne powody, dla których decydujemy się na rozpoczęcie swojej przygody z zakładami bukmacherskimi. Choć obstawianie u buka nie jest niczym trudnym, to niektóre aspekty mogą sprawić pewne problemy – zwłaszcza początkującym. Dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, z którym odpowiadamy na trzy najczęściej zadawane przez nowicjuszy pytania dotyczące obstawiania zakładów wzajemnych i wyjaśniamy, jak sprawnie poruszać się w świecie bukmacherki.

Kursy – o co z nimi właściwie chodzi?

Największe problemy początkującym graczom sprawia z całą pewnością rozeznanie się w kursach. Zasadniczo dzielimy je na dwie kategorie: kursy „przeciw” (określające prawdopodobieństwo wyniku nieobstawionego przez gracza) oraz „na” (dotyczące sytuacji, w których wynik obstawiony wynik padł w rozgrywkach). Kursy bukmacherskie to bardzo szeroki temat i umówienie ich w jednym, krótkim artykule byłoby niemożliwe.

Jakie dyscypliny możesz obstawiać?

Większość z nas zakłady bukmacherskie kojarzy z dwoma dyscyplinami – piłką nożną i wyścigami konnymi. Tymczasem lista sportów, których wyniki możesz obstawiać jest naprawdę długa i obejmuje między innymi futbol amerykański, szachy, krykiet, siatkówkę, koszykówkę, Formułę 1 i hokej (zarówno na lodzie, jak i na trawie). Wielu polskich bukmacherów daje też możliwość zawierania zakładów dotyczących różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i politycznych. Coraz większą popularnością u klientów buków cieszy się także e-sport – przede wszystkim Counter Strike, League of Legends, Dota czy Starcraft.

Zakłady bukmacherskie – jak zacząć?

Pierwszym krokiem do obstawiania zakładów wzajemnych jest oczywiście założenie konta w serwisie wybranego bukmachera – choć typować wyniki możesz też w siedzibie danej firmy. Pierwsza opcja jest jednak dużo wygodniejsza i, co najważniejsze, dostępna także dla graczy mieszkających w miejscowościach, w których nie działają żadne stacjonarne punkty. Jest tak nawet pomimo ewentualnych problemów technicznych mogących spotkać podczas grania online. Tym bardziej, że łatwo unikniesz korzystając ze strony zapytajbukmachera.pl, na której użytkownicy mogą dzielić się opiniami dotyczącymi poszczególnych buków oraz ich systemów.

Komentowanie nie jest możliwe.