11 września, a więc kilkanaście dni później niż obchody ogólnopolskie w Gdańsku, w Łowiczu zaplanowano obchody 30-lecie NSZZ Solidarność  Będą one trwały przez cały dzień, podzielone będą na część religijną, oficjalną, ale też występy i koncert, a także bankiet i wieczór wspomnień.
Wszystko rozpocznie się o godz. 10.00 spotkaniem na Skwerze Solidarności u zbiegu ulic Ułańskiej i Jana Pawła II w Łowiczu. Tam zaplanowano powitanie przybyłych gości, pocztów sztandarowych i posadzenia dębu niepodległości. Następnie planowany jest przemarsz na mszę św. do katedry, która odprawione będzie o godz. 12.00.  
O godz. 13.30 zaplanowano odsłonięcie tablicy pamiątkowej pamięci Jana Pwała II w kościele pijarskim i złożenia kwiatów przy pomniku ks. Jerzego Popiełuszki, który przed tym kościołem odsłonięty został przed rokiem.
Po przerwie na obiad, który dla uczestników jubileuszu zostanie przygotowany w Gimnazjum nr 1, nastąpi dalsza część obchodów: koncert w muszli koncertowej o godz. 17.30 oraz o godz. 19.00 w muzeum. Bankiet i wieczór wspomnień działaczy związkowych i osób internowanych rozpocznie się o godz. 20.00 w hotelu Akademickim przy ul.Warszawskiej.  
 

(mwk)

Komentowanie nie jest możliwe.