Łowiccy kryminalni zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu skierniewickiego, podejrzanego o dokonanie rozboju na ul. Zduńskiej w Łowiczu. Mężczyzna napadł kilkanaście dni wcześniej na przypadkowego przechodnia i ukradł mu ponad 2 tysiące złotych.

Fot. KPP Łowicz
Fot. KPP Łowicz

Do rozboju doszło 18 kwietnia w godzinach wieczornych w rejonie ulicy Zduńskiej w Łowiczu. 46-letniego przechodnia zaczepiło dwóch mężczyzn, a następnie jeden z nich go zaatakował. Uderzeniami w głowę doprowadził mężczyznę do stanu bezbronności, po czym sprawcy zabrali 46-latkowi ponad 2 tysiące złotych i uciekli.

W poniedziałek, 29 kwietnia policjanci zatrzymali na terenie Łowicza jednego ze sprawców. Jest to 33-letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego. Usłyszał prokuratorski zarzut rozboju, za co grozi kara do 12 lat więzienia. Wymiar kary może być jednak wyższy, gdyż napastnik dopuścił się przestępstwa w warunkach tzw. recydywy.

Podejrzany jest znany policji z wcześniejszych konfliktów z prawem. Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Fot. KPP Łowicz
Fot. KPP Łowicz

4 komentarze

  1. Przypadkiem właśnie ta osoba miała przy sobie takie pieniądze

  2. Tylko w prokuraturze łowickiej bandyci prokuratorscy chorego niewinnego człowieka zakuwają w kajdanki.
    Recydywistę puszczają wolno!!! Jakie dostali za to “wynagrodzenie”???

  3. “przypadkowego przechodnia i ukradł mu ponad 2 tysiące złotych” – ta akurat, bo każdy nosi przy sobie 2 tysiące

  4. Co recydywiste ktoremu grozi ponad 12 lat póścili wolno? – skandal!
    Bravo dla Prokuratury!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.