Łowiccy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami kutnowskiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili 1 marca w godzinach popołudniowych na parkingu dla samochodów ciężarowych TIR przy ul. Poznańskiej w Łowiczu duże ilości tytoniu.

Zabezpieczanie tytoniu i naczep. Fot. KWP w Łodzi
Zabezpieczanie tytoniu i naczep. Fot. KWP w Łodzi

Susz tytoniowy w ilości ponad 34,5 tony znajdował się w czterech naczepach od samochodów ciężarowych.

– Jak przypuszczamy tytoń był pozyskany celem nielegalnego wprowadzenia go do obrotu na rynek polski. Uszczuplenie podatku akcyzowego, do którego mogło dojść to prawie 16 milionów złotych – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Fot. KWP w Łodzi
Fot. KWP w Łodzi

Do tej sprawy zatrzymany został 36-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego. Usłyszał zarzut z kodeksu karno-skarbowego. Grozi mu co najmniej do 5 lat więzienia oraz kara grzywny.

Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Fot. KWP w Łodzi
Fot. KWP w Łodzi

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu.

Fot. KWP w Łodzi
Fot. KWP w Łodzi

4 komentarze

  1. wyborniak

    spoko pan T. ( własciciel bazy ) podobno siedzi – takie plotki chodzą

  2. Dystrybutor do paliwa w tej starej beczkoprzyczepie podmurowanej pustakami budzi moje wątpliwości czy ta baza na której znaleziono tytoń działa legalnie. Może czas zawiadomić Urząd celny, skarbowy, dozór techniczny, urząd miar czy URE o podejrzanej działalności pana T

  3. Adam z Tira

    Smiem przypuszczać, że w Wyborowie u pana paliwiarza chwilowo będzie wszystko legalnie jak i z opałem parę lat temu.

  4. Lowiczak345

    A paliwa sprzedawanego bez koncesji jeszcze na tej bazie nie znaleźli ?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.