Policyjna akcja „Prędkość” przeprowadzona na terenie powiatu łowickiego przyniosła ujawnienie 35 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości, dwóch kierujących straciło prawo jazdy.

Policja, fot. arch.
Policja, fot. arch.

Akcję przeprowadzono w ciągu dnia, w środę 20 marca. Policjanci w wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu kontrolowali uczestników ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych powiatu łowickiego, drogach krajowych i wojewódzkich.

Rzecznik KPP w Łowiczu Urszula Szymczak powiedziała nam, że szybko okazało się, że w wielu przypadkach kierowcy poruszają się z nadmierną prędkością, nie zważając na wymagane znakami ograniczenia. Już o godzinie 9.15 na drodze krajowej nr 92 w Łowiczu (ul. Poznańska) policjanci zatrzymali kierującego Fiatem Cinquecento 36-letniego mieszkańca powiatu łowickiego, który poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 103 km/h.
Później około godziny 15.30 w Nowych Zdunach, zatrzymany został Nissan Qashqai, którego 60-letni mieszkaniec powiatu łowickiego, w podobnych okolicznościach jechał z prędkością 107 km/h. Obaj kierujący utracili prawo jazdy na okres 3 miesięcy i zostali ukarani mandatami karnymi.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.