29 maja mszą św. o godz. 6.00 odprawioną w kościele sióstr bernardynek w Łowiczu przez biskupa seniora Józefa Zawitkowskiego rozpocznie się 362. Łowicka Pielgrzymka na Jasną Górę.

Łowicka Pielgrzymka na Jasną Górę

W tym roku będzie się ona odbywała pod hasłem „Idziemy, by głosić!”, które nawiązuje do hasła trwającego roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”.

Łowicka pielgrzymka, nazywana „jaskółką pieszego pielgrzymowania”, dotrze na Jasną Górę w przeddzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego – czyli w sobotę, 3 czerwca. Jak nam powiedział ks. Wiesław Frelek, przewodnik pielgrzymki, powitanie 362. Łowickiej Pielgrzymki przez ojców paulinów oraz bp. Józefa Zawitkowskiego zaplanowane jest o godz. 14.30. Godzinę później, o 15.30, pątnicy wezmą udział we mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu. Odprawi ją bp Zawitkowski.

W niedzielę, 4 czerwca program jest następujący: o godz. 6.00 – msza św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, 7.00 – droga krzyżowa na wałach, po niej czas na osobistą modlitwę i odpoczynek. Uroczyste pożegnanie w kaplicy zaplanowano o godz. 13, zaś powrót autokarami ok. godz. 14.

Komentowanie nie jest możliwe.