W najbliższą niedzielę, 29 maja, o godz. 14.00, w gminnej sali koncertowej w Sannikach przy ulicy Wólczyńskiej odbędzie się koncert Kwartetu OPiUM. Usłyszymy Cztery pory roku Antonio Vivaldiego.

 

Kwartet OPiUM powstał w 2004 roku z inicjatywy czwórki kameralistów, absolwentów Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Do chwili obecnej kwartet współpracował z wieloma znanymi artystami, np. Tomaszem Stańko. Uczestniczył w wielu projektach muzycznych, festiwalach, koncertach. Muzycy ciągle poszukują nowych inspiracji. Znaczną część swojej działalności poświęcili na promocję polskiej muzyki. Wyrazem tego jest płyta Back to Melody, na której prezentują utwory, w których usłyszeć można polskie melodie ludowe. Płyta była w tym roku nominowana do nagrody Fryderyka 2011 w kategorii debiut roku.

 

W Sannikach kwartet wystąpi w składzie: Mateusz Zaziębło – skrzypce/partia solowa, Anna Szalińska – skrzypce, Magdalena Małecka – altówka,  Olga Łosakiewicz-Marcyniak – wiolonczela. Wstęp na koncert jest płatny: 10 zł osoby dorosłe, 3 zł uczniowie.

(tb)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.