Kiedy oni chodzili do szkoły nie było interaktywnych tablic i facebooka, a jako języka obcego uczono raczej rosyjskiego niż angielskiego. Szkoła się zmieniła, ale oni pozostali taką samą zgraną paczką, jak kiedyś, i wolą spotykać się “w realu” niż w sieci. Dziś, 8 czerwca, 40-tą rocznicę ukończenia SP 2 w Strykowie świętowały klasa A i klasa B. 

fot. ljs

Na spotkanie zorganizowane w sali OSP Stryków przybyli nie tylko absolwenci strykowskiej “Dwójki”, którzy kończyli ją w roku 1979. Nie zabrakło również ciała pedagogicznego. Na specjalne zaproszenie  odpowiedziały: wychowawczyni Barbara Zasada (emerytowana nauczycielka języka rosyjskiego) oraz Grażyna Malangiewicz (emerytowana nauczycielka historii). Na ich ręce powędrowały kwiaty wraz z serdecznymi podziękowaniami od byłych, ale wciąż pamiętających uczniów. Nie zabrakło też podziękowań dla organizatorek spotkania. 

 

Zanim zespół muzyczny ogłosił wszem i wobec, że “Czterdzieści lat minęło, jak jeden dzień “, spotkanie rozpoczęło odczytanie listy obecności, co wielu przyjęło z łezką w oku. Wróciły wspomnienia szkolnych lat, ale i refleksja, że niektórzy z absolwentów rocznika ’79 odeszli już na zawsze. Minutą ciszy, kwiatami i symbolicznym zniczem uczczono ich pamięć na cmentarzu.  

Więcej na temat spotkania w najbliższym, gazetowym wydaniu WG.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.